Saako syödä?

Mites toi ruispuuro?Kun on ehdoton herkku...voisko sitä syödä?Kuinka "paha" juttu on jos syö aamuisin?
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ruis sisältää melkein kaiken ihmisen tarvitseman. Ainoastaan rasvaliukoiset vitamiinit puuttuu ja C-vitamiini, mutta sitäkin saa rukiista, kun kasvattaa jyvistä ituja tai orasta ja syö sitä. Niin että anna mennä vaan kurkusta alas!

Äänestä
  • hyväksyy täysjyvärukiin. Olen kysynyt ja hän sanoi sen olevan ok.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruista ranteissa kirjoitti:

Mites toi ruispuuro?Kun on ehdoton herkku...voisko sitä syödä?Kuinka "paha" juttu on jos syö aamuisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu