MIKSAUS PALVELUA TARJOLLA!

Mixingservices

DEMOBÄNDIT jne HUOMIO!

Mikäli sinulla on demo joka on puoliksi valmis, eli äänitetty ja haluaisit että biisisi miksattaisiin niin olet löytänyt sinulle tarkoitetun ilmoituksen.
Lähetät minulle raidat netin tai postin välityksellä niin minä miksaan biisisi. Oli musiikkisi sitten jazzia, metallia, poppia, rockia, niin älä epäröi ottaa yhteyttä!
Hinta määräytyy kappaleiden äänityksen laadun, määrän, ja raitojen määrän mukaan.

Ota heti yhteyttä mikäli haluat saada kunnon soundit musaasi!

Ennen maksua lähetän sinulle samplet biiseistä jossa kuulet soundit, ja sitten sinä päätät mikäli pidät soundeista niin suoritat maksun, tai jos et pidä niin puramme sopimuksen veloituksetta (tosin jäät ilman miksattuja biisejä silloin).

Ota nopeasti yhteyttä niin neuvotellaan!

[email protected]

3

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hannu.

      voitko esittää esimerkkejä aikaisemmista miksauksista, kiinnostaa myös millä vehkeillä operoit.

      minä en ainakaan lähettäisi tuikituntemattomalle sävellyksiäni "plagioitavaksi".

      kyllä tuollaiset palvelut tehdään avoimesti omalla nimellä ja yhteystiedoilla.

      • Mixingservices

        Käytän Cubase SX3 ohjelmaa ja useita plugareita. Softapohjaisia ohjelmia siis. Plagioinnistahan ei ole kyse sillä olen itse muusikko ja teen itse omat biisit, en plagioi muiden biisejä.
        No käyppä vaikka www.mikseri.net/depmode sieltä olen miksannut kappaleet "A Glimpse Of Tomorrow" ja "A Sigh". Mikseristä myös www.mikseri.net/raatoh olen miksannut molemmat kappaleet. Omiahan kappaleita nuo mutta kuitenkin. Tällä hetkellä on työn alla Turkulaisen FUNERAL FEASTin live äänite.


      • Hannu.
        Mixingservices kirjoitti:

        Käytän Cubase SX3 ohjelmaa ja useita plugareita. Softapohjaisia ohjelmia siis. Plagioinnistahan ei ole kyse sillä olen itse muusikko ja teen itse omat biisit, en plagioi muiden biisejä.
        No käyppä vaikka www.mikseri.net/depmode sieltä olen miksannut kappaleet "A Glimpse Of Tomorrow" ja "A Sigh". Mikseristä myös www.mikseri.net/raatoh olen miksannut molemmat kappaleet. Omiahan kappaleita nuo mutta kuitenkin. Tällä hetkellä on työn alla Turkulaisen FUNERAL FEASTin live äänite.

        vilpittömältä, anteeksi negatiivinen asenteeni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      154
      2079
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      308
      1769
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1577
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      80
      1231
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1081
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      976
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      23
      957
    Aihe