Joo ihan pihalla koko mies.Eli nyt kaikki biisit sisässä,mitä pc:llä oli.
Kysymyksiä...
Miksi ei ottanut levyn kansia mukaan..eli jotkut ovat mukana...(harvat)...
Miten poistan biisejä/levyjä iPodilta...siis kirjastosta vie/tuo käskyllä vai...kertokaa pliis.Kiitos
Kysymyksiä...
Miksi ei ottanut levyn kansia mukaan..eli jotkut ovat mukana...(harvat)...
Miten poistan biisejä/levyjä iPodilta...siis kirjastosta vie/tuo käskyllä vai...kertokaa pliis.Kiitos
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaikissa biiseissäsi ei ole kansikuvia. iTunes on se verran fiksu ohjelma että se osaa näyttää saman albumin biiseissä kansikuvan vaikka todellisuudessa vain yhdessä albumin biisissä olisi kansikuva. Tämä on mahdollista tietokoneella, mutta ei pienessä mediasoittimessa.
Jos huomaat että iPodissa jostakin kappaleesta puuttuu kansikuvitus, valitse kappale saman albumin kappale jossa on kansikuva (huomaat sen vaikka pitämällä kansikuvituspaneeli päällä jonka saa näkyviin esim. CTRL G). Valitse kansikuvituspaneelin otsikosta valinta valittu kohde.
1. Etsit albumista sellainen biisi jossa on kansikuvitus ja klikkaa oikeaa nappia kanskuvan päällä ja valitse kopioi.
2. Valitse kaikki saman kappaleen biisit ja painat CTRL i.
4. Liität kansikuvaan oikealla napilla ja liitä komennolla.
5. Paina OK.
Vähän hämärä tuo miten poistan biisejä iPodilta? No iPodin asetuksista (klikkaa ipodia iTuneksen vasemmasta lähde paneelista) voi valita millä tavalla iPod synkataan. Voit valita joko vain tietyt soittolistat, koko kirjasto (oletus) tai sitten manuaalisen synkkauksen (ei suositeltava).
Jos haluat ettei iPod synkkaa muutamia biisejä voit poistaa biisin nimen edessä olevan ruksin jolloin biisi ei siirry iPodiin vaikka synkkaisitkin koko kirjaston.
Juu kiitos vaan...toi kansi juttu ok.Biisit tulee ja mennee jo..rok,rok