Jiihaa!

mielenosoitus, johon voi osallistua ihan saatanan innoissaan 8O

http://sensuuri.info/wiki/Mielenosoitus
5271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joista halosen aika tullaan muistamaan. Sensuuri on olennainen osa Pohjois-Korea projektia. Muita ilmiöitä ovat mm. itäturistien käännyttäminen rajalta ja thaiyrittäjien kiusaaminen ihmiskaupan varjolla. Samoin aggressiivinen propaganda hesarissa ja muussa pressimediassa.

Äänestä

Lapsipornon vastustusko se nyt sua vituttaa?

Äänestä
  • tarkoitti, vaan sensuuria. Sensuuri on asia, jonka kanssa täytyy olla varovainen, sillä se johtaa helposti sananvapauden menetykseen. Esin. nytkin poliisi päätti oma-aloitteisesti sulkea sananvapauden puolesta taistelevan sivuston. Mitä katoaa seuraavaksi, poliisia vai johtavia poliitikkoja kritisoivat kannanotot? Sensuuri on aina äärikeino vaikuttaa asioihin.

    Äänestä

  • kjhgjkhjhgfkjhgf kirjoitti:

    tarkoitti, vaan sensuuria. Sensuuri on asia, jonka kanssa täytyy olla varovainen, sillä se johtaa helposti sananvapauden menetykseen. Esin. nytkin poliisi päätti oma-aloitteisesti sulkea sananvapauden puolesta taistelevan sivuston. Mitä katoaa seuraavaksi, poliisia vai johtavia poliitikkoja kritisoivat kannanotot? Sensuuri on aina äärikeino vaikuttaa asioihin.

    ihan ok. Mutta jos sitä käytetään lapsipornomateriaalin levittämiseen, tai sen tuottamiseen, niin se on niin törkeetä sananvapauden väärinkäyttöä, että sen joutaakin menettää.

    Lapsiporno on niin saatanan sairasta hommaa, että sen kieltäminen lailla on ihan oikein, eikö vaan?

    Puolustiko se sivusto lapsipornon julkaisemista? Jos näin on, niin sellaisen sivuston bannaaminen saa multa 100% tuen.
    Jos taas kyseinen sivusto ei millään tavalla puolustellut aihetta, on kysessä poliisin mielivalta, jota tuleekin vastustaa.

    Äänestä

  • ...lapsiperheellisenä ymmärtää, että sananvapauden puolustaminen voi olla jollekin tärkeämpi asia kuin lapsipornon piilottaminen tavallisilta (ei pedofiiliaan taipuvaisilta) ihmisiltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihdoinkin.. kirjoitti:

mielenosoitus, johon voi osallistua ihan saatanan innoissaan 8O

http://sensuuri.info/wiki/Mielenosoitus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu