Lopetin e-pillerit tammikuun alkupuolella ja nyt vaaka näyttää reilut 3 kg enemmän kuin tuolloin? Tänä aikana ainoa muutos elintavoissani on e-pillereiden lopetus. En ole raskaana (testattu on).
Onko muille käynyt näin? Tasaantuuko itsestään vai joudunko aloittamaan himokuntoilun loppuiäkseni välttääkseni isompien vaatteiden oston. E-pillereiden aloitus ei aikanaan nostanut saati laskenut painoani lainkaan. Ja olen (siis olin) erittäin normaalipainoinen.
Onko muille käynyt näin? Tasaantuuko itsestään vai joudunko aloittamaan himokuntoilun loppuiäkseni välttääkseni isompien vaatteiden oston. E-pillereiden aloitus ei aikanaan nostanut saati laskenut painoani lainkaan. Ja olen (siis olin) erittäin normaalipainoinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minä lopetin myös alkuvuodesta pillerien syömisen. Paino ei ole noussut, mutta finnejä on tullut tosi paljon ja menkkojen aikana oon ollut oikea hormonihirviö:)Koskaan ennen en ole kärsinyt hilseestä hiuksissa, onpa sekin nyt koettu. Toivon että tämä on ohimenevää ja tasaantuu ajan kanssa. Mielummin ottaisin ne 3kg kuin nämä finnit ja epämielyttävän persoonan.
pillerit lihottavat, eikä päin vastoin.
söitkö yasminia ja yasminellea?
näissä kummassakin on mukana nestetttäpoistavaa ainetta myös, joten kun loppuu pillerin syönti, häviää elimistöstä myös tuo diureetti.
eli nestettä voi olla, joka tasautuu ajan myötä varmasti
Yasminia tosiaan napsin. Mielenkiintoista, mutta toivottavasti tasaantuu ja pian.