Työhakeinen on vaikeeta ,korjattuna

olen kysynyt kaupungille
4470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eli työmatka ei kuitenkaan olisi mitään kolmenkymmenen kilometrin luokkaa. Toukokuuhun on vielä monta kuukautta, opit tuntemaan kaupunkiasi lisää. Ikinä et totu liikkumaan jos et ala totuttelemaan. Miksi kuusi tuntia haluaisit lyhentää. Jos kyseessä sairaala-apulaisen tai hoitoapulaisen paikka, siihen kyllä kuuluu lepotaukoja ja useasti tärkeämpää kuin rehkiminen luutun varressa on potilaitten kanssa seurustelu...... Kyllä sä jaksat jos haluat.

Äänestä
  • Puuttumatta muuten kirjoitukseen, toivoisin vähän empatiaa ihmisiä kohtaan. "et ikinä totu liikkumaan... blaablaa". Miksi iltavuoron jälkeen pitäisi jaksaa ajaa kymmenenkään kilometriä kotiinsa? Ottaa päähän, että tarjotaan duuneja, joita on todella veemäinen toteuttaa, että päästään haukkumaan ihminen laiskaksi!

    Äänestä

  • empatiaa! kirjoitti:

    Puuttumatta muuten kirjoitukseen, toivoisin vähän empatiaa ihmisiä kohtaan. "et ikinä totu liikkumaan... blaablaa". Miksi iltavuoron jälkeen pitäisi jaksaa ajaa kymmenenkään kilometriä kotiinsa? Ottaa päähän, että tarjotaan duuneja, joita on todella veemäinen toteuttaa, että päästään haukkumaan ihminen laiskaksi!

    on sitten jollain tavalla kykenemätön työhön yleensäkään jos tuollainen asia on este, kaupungissa välimatkat harvoin ovat suhteettomia, kyseessä tulisi ilmeisesti olemaan myös kesäaika jolloin on valoisaa eli ei tarvitse pimeässä kahdeksan tai kymmenen maissa illalla sotkea, on myös mahdollista kysellä kimppakyytiä. Empatiaa - sitä saa todella hakemalla hakea tiedän itsekin sen. Mutta jos tuollainen paikka on liian vaikea työntekijälle sitten ei auta kuin kieltäytyä jos sitä tarjotaan ja hyväksyä mahdollinen karenssi jos sitä tarjotaan sillä tasan taatusti tuokaan ei ole hyväksyttävä syy kieltäytyä työstä jos asiaa ruvetaan tutkimaan.

    Äänestä

  • empatiaa! kirjoitti:

    Puuttumatta muuten kirjoitukseen, toivoisin vähän empatiaa ihmisiä kohtaan. "et ikinä totu liikkumaan... blaablaa". Miksi iltavuoron jälkeen pitäisi jaksaa ajaa kymmenenkään kilometriä kotiinsa? Ottaa päähän, että tarjotaan duuneja, joita on todella veemäinen toteuttaa, että päästään haukkumaan ihminen laiskaksi!

    aitoa eikä vain teeskenneltyä tyynnyttelyä ja hyväksyntää - pitää pystyä tarjoamaan vaihtoehtoja tai rohkaisua. Mieti itse mitä empatialla tarkoitetaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VV((((((% kirjoitti:

olen kysynyt kaupungille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu