Yritin googlettaa ja hakea, mutta ei löydy infoa aiheesta.
Haluaisin lisätä kahden istuttavaan pakettiautoon tavaratilaan takapenkin. Tilapäisistuimia ei nykyään saa käsittääkseni käyttää.
Esimerkkinä valmiista autoista: Volkswagen Transporter ja Volkswagen Caravelle. Ajatellaan, että mulla olisi vaikka vm-90 Transporter ja saisin siihen autopurkaamosta Caravellen 2:n hengen takapenkin. Haluan pultata penkin Transporteriin ja asentaa turvavyöt.
Onko jollain tästä mitään infoa, miten tämä homma menee?
Takapenkin LISÄÄMINEN pakettiautoon
peetuu__
3
1069
Vastaukset
- peetuu__
Äsken olin pakettiautopalstalla. Nyt viesti tulikin museoautopalstalle.
Sori!
Käynpä laittamassa pakettiautopalstalle. En tiedä missä meni vikaan. - autokoulu
ne penkit kiinni sinne autoon ja menet muutoskatsastamaa autosi henkilöautoksi,sekä tietenkin maksat verot.helppoa eikö totta.toden näköisesti tulee halvemmaksi kun myyt sen pakusi pois ja ostat tilalle ihan "oiken" pikkubussi version.
- se on
Eli pakettiautoon ei voi asentaa lisää istuimia, vaan operaation nimi on pakettiauton muuttaminen henkilöautoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025476- 835017
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492793
- 522759
- 612377
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102334Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541928