muuta tahtoa, kuin pyrkiä sammuttamaan Jumalan syttyttämää tulta. He ovat itseään täynnä olevia tyhmyreitä. Käsittämätöntä onkin se, että miten nämä tyhmät kykenevätkin pitämään itseään niin lahjakkaina:):):)?
Tänne on pesiytynyt
8
455
Vastaukset
kahville, "jos luoja suo."
Ei parane tyhmäksi haukkua, mutta palstalle on kyllä tosi vaikea päästä sisään menee helposti helluntailaiset puolustamiseksi.
Ei mitenkään hyvät asemat oottakaapa kun tuutte vanhemmiksi saattaa mielipiteetkin muuttua.- hyvinkin,
kun eivät paremmasta mitään tiedä.
- Sana sanoo tyhmistä?
Tätä:
Ps. 49:10
(49:11) Vaan hänen täytyy nähdä, että viisaat kuolevat, että tyhmät ja järjettömät myös hukkuvat ja jättävät toisille tavaransa.
Sananl. 1:22
Kuinka kauan te, yksinkertaiset, rakastatte yksinkertaisuutta, kuinka kauan pilkkaajilla on halu pilkkaan ja tyhmät vihaavat tietoa?
Sananl. 1:32
Sillä yksinkertaiset tappaa heidän oma luopumuksensa, ja tyhmät tuhoaa heidän oma suruttomuutensa.
Sananl. 8:5
Tulkaa, yksinkertaiset, mieleviksi; tulkaa järkeviksi, te tyhmät.
Matt. 23:17
Te tyhmät ja sokeat! Kumpi on suurempi, kultako vai temppeli, joka kullan pyhittää?
Matt. 25:3
Tyhmät ottivat lamppunsa, mutta eivät ottaneet öljyä mukaansa.
Matt. 25:8
Ja tyhmät sanoivat ymmärtäväisille: 'Antakaa meille öljyänne, sillä meidän lamppumme sammuvat'.
Ef. 5:15
Katsokaa siis tarkoin, kuinka vaellatte: ei niinkuin tyhmät, vaan niinkuin viisaat, - kuukausien
aikana tänne on ilmestynyt muutama tosi ärsyttävä tyyppi, jotka eivät tajua mitään mitä heidän kanssaan yrittää keskustella. He eivät enää kykene keskustelemaan. Ikävä tosiasia, mutta tosiasia kuitenkin. Tyhmät tyhmentyvät ja viisaat viisastuvat.
- selittää
kantaasi tarpeeksi selkeästi. Turha siitä on kaveria syyttää. :)
- joukossa.
Joskus olen nauranut kippurassa, kun olen seurannut näiden ihmisten keskinäistä väittelyä Jumalasta. Ajatelkaa, eivät usko Jumalaan ja silti saavat aikaiseksi keskinäisen väittelyn.
- pörräävät
atte-palstalla jatkuvasti helvettiuhkauksineen. Ihan mukavaa, kun käydään vuoroin vieraissa pesiytymässä.
Minäkin taidan kohta siirtää luuni tänne. Täällä on vähemmän uskovia kuin ateisti-palstalla;)
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672525Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1872203Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.472123Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1272097Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331875Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1941577Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2201530Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171411Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261275Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva2001072