Onko kakkuripsiväri ripsissä paksunnäköistä ja vahvaa eli paljon näkyvämpää kuin tavisripsari? Mitä kakkuripsaria suosittelette?
Kakkuripsariko?
sanokaasonkos
2319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Paria tuotetta kokeilleena sanoisin, että kakkuripsivärillä saa todella luonnollisen näköiset, upeat ripset. Paakkuja sillä ei saa aikaan, vaikka kuinka yrittäisi.
Kakkuripsarin huono puoli on se, että väri on aina vesiliukoista ja valuu todella helposti. Sen levittäminen on myös tosi sotkuista puuhaa, vaikka kuinka yrittäisi olla sotkematta silmänympärysihoa. Ja käsillä on tietysti oltava puhdasta vettä, jottei pöpöjä pääse reissuun mukaan. (Muistan ihan nuorena nähneeni, kuinka väriä kostutettiin syljellä...yöks.)
Sorruin kerran Blascon kakkuripsarimainokseen, mutta jouduin palauttamaan tuotteen noiden yllä mainitsemieni syiden takia; olin tosi pettynyt tuotteeseen, kun harjatkin katkeilivat huonosti suunnitellun kotelon takia. Onneksi Stockmannilla on lavea palautuskäytäntö.
laittaa ripsiin menee aikaa ja ripsistä tulee aika raskaan näköset...