Securitas Oy:n pääluottamusmies

vartija

Oletteko huomanneet,että kyseinen henkilö on 110% firmaanpäin kallellaan oleva,hän on todellakin "unohtanu" että pitäisi olla työntekijöiden puolella!Eli pääluottamusmies ehdottomasti vaihtoon tilausuuden tullen!

3

1334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Liiton jäsenet voivat erottaa (pää)luottamusmiehen keskenään, joten ota asia esiin työpaikallasi. Jos suurin osa jäsenistöstä on kanssasi samaa mieltä, prosessi on hyvin helppo. Jos eivät, LM nauttii edelleen jäsenistön luottamusta.

      Lisäinfoa saat liitosta, mikäli muilta (jos on) luottamusmiehiltä et koe saavasi oikeaa tietoa.

    • oolentyätön

      ..että unohdetaan miksi yhteiskunta on tehty. Sen asukkaiden parhaaksi ja hyvinvoinnin edistämiseksi. Se pikku juttu tuntuu unohtuvan niin pienissä kuin suurissakin yhteiskunnallisissa yksiköissä, miksei sitten työelämässäkin. Tosin mistä moinen epäoikeudenmukaisuus? Lastentarhasta lähtien ollaan pönttöjä toisilleen ja unohdetaan että samassa veneessä ollaan, halusimme tai emme.

      • soudetaan

        Jep. Itselläni on kokemusta luottamusmiehestä joka junaili työnantajan kanssa yhteistyössä pieniä, mutta hyviä juttuja - hitaasti, rauhallisesti ja yhteistyössä. Eipä sitä juuri arvostettu - perseennuolijaksikin ehkä tituleerattiin. Sitten valittiin tilalle räyhähenki, joka oli koko ajan pomojen kanssa eri mieltä ikäänkuin velvollisuudesta eikä pienetkään parannukset menneet enää mihinkään. (nimim. molemmilta puolilta asiaa seurailleena)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4816
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2199
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      1889
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      192
      1841
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      168
      1570
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      289
      1471
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1260
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1189
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1172
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1134
    Aihe