casting creme gloss pois?

omat hiukseni olivat sellaiset vaalean ruskeet ja varjasin tal creme glossilla ne tummiksi kun luulin etta se on savyte vari. Mut nayttais enemmanki olevan kestovari ja nyt tosiaan haluan sen pois. onko mitaan keinoja et sais kuluu pois nopeemmin?? Mut joo tosiaanki ei oo ihan niin hellavarainen vari kun luvataan..
3377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

no se casting creme gloss on tarkotettu vaan korostamaan omaa väriä tai siirtymään sen avulla aste-pari tummemmaksi eikä suuria värieroja... ja se ei lähde kokonaan pois siitä lähtee n. 28 pesun aikana osa pois...

Äänestä
  • pari vuotta sitten pelkällä castingilla ja tosiaankin väri jäi voimakkaasti mun hiuksiin ja lähti vaan kasvamalla (toki haaleni ajan mittaan). Minua harmitti sillä olin luullut että lähtee kokonaan pois, no nyt viisaampi.

    Äänestä

  • värjäsin kirjoitti:

    pari vuotta sitten pelkällä castingilla ja tosiaankin väri jäi voimakkaasti mun hiuksiin ja lähti vaan kasvamalla (toki haaleni ajan mittaan). Minua harmitti sillä olin luullut että lähtee kokonaan pois, no nyt viisaampi.

    Itse kasvatan taas pitkää hiusta. Koska haluaisin värjäyskierteestä pois oma hius ei meinaa värjälyä kestää) olen siirtynyt sävyttäviin hoitoihin.

    Davinesilta saa erittäin hyviä sävyttäviä tuotteita (kuun lopussa tulossa Davinesille kotisivut *vasta reilun vuoden Suomeen tullut joten uusi täällä*).

    Kasvatan mustaa väriä pois ruskeista hiuksista (haluan olla taas ihan vain "oman sävyinen"). Levittelen juurikasvuun kuivaan hiukseen ruskealle hiukselle tarkoitettua hoitoainetta. Annan vaikuttaa 15min ja menen sitten suihkuun. Pesen normaalistai ja hoidon kohdalla taas levitän tuotetta mutta nyt koko pituuksiin. Todella kiiltävät ja väriäkin tulee mukavasti.

    Sävyjä saatavana ruskealle, plondeille ja punasille hiuksille.

    Meikä suosittelee
    [email protected]
    www.merilinna.com

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt kirjoitti:

omat hiukseni olivat sellaiset vaalean ruskeet ja varjasin tal creme glossilla ne tummiksi kun luulin etta se on savyte vari. Mut nayttais enemmanki olevan kestovari ja nyt tosiaan haluan sen pois. onko mitaan keinoja et sais kuluu pois nopeemmin?? Mut joo tosiaanki ei oo ihan niin hellavarainen vari kun luvataan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu