Heips!
Tapahtui tässä taannoin sellainen juttu, kun oltiin tyttöjen kanssa iltaa istumassa läheisessä ravitsemusliikkeessä. Mies kippasi itsensä meidän seuraan juttusille ja selkeästi osoitti mielenkiintonsa minuun. Hän oli oikein kivan tuntuinen mies jne. Jossain vaiheessa tämä jamppa ehdotti yhteistä yötä...Kohteliaasti kerroin, etten harrasta yhden yön suhteita ja kaverin naama meni nurin päin. Aikansa vonkausta jatkettuaan, suuttui oikein kunnolla ja alkoi haukkumaan pihtaripilluksi jne.:))) Hän oli kun pikkulapsi, joka ei saa tahtoaan perille. Minua se lähinnä huvitti. Sanoin lähtiessäni tyypille, että jos olisin hänen tyttöystävänsä, hän arvostaisi "vakaumustani".
Tämä oli yksi tapaus muiden joukossa mutta näihin samantyyppisiin olen törmännyt aiemminkin.
Onko se niin, ettei miehen kanssa voi jutella ja pitää hauskaa ilman, että mies odottaa sen jatkuvan baari-illan jälkeen seksin merkeissä?
Tapahtui tässä taannoin sellainen juttu, kun oltiin tyttöjen kanssa iltaa istumassa läheisessä ravitsemusliikkeessä. Mies kippasi itsensä meidän seuraan juttusille ja selkeästi osoitti mielenkiintonsa minuun. Hän oli oikein kivan tuntuinen mies jne. Jossain vaiheessa tämä jamppa ehdotti yhteistä yötä...Kohteliaasti kerroin, etten harrasta yhden yön suhteita ja kaverin naama meni nurin päin. Aikansa vonkausta jatkettuaan, suuttui oikein kunnolla ja alkoi haukkumaan pihtaripilluksi jne.:))) Hän oli kun pikkulapsi, joka ei saa tahtoaan perille. Minua se lähinnä huvitti. Sanoin lähtiessäni tyypille, että jos olisin hänen tyttöystävänsä, hän arvostaisi "vakaumustani".
Tämä oli yksi tapaus muiden joukossa mutta näihin samantyyppisiin olen törmännyt aiemminkin.
Onko se niin, ettei miehen kanssa voi jutella ja pitää hauskaa ilman, että mies odottaa sen jatkuvan baari-illan jälkeen seksin merkeissä?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Varmasti on ne äijät jotka baarissa eivät ole tuheroa vonkuamassa.
Sekaan mahtuu kyllä jokunen mies jotka ovat vaan pitämässä hauskaa ja juttelemassa ihmisten kanssa mut heidän löytäminen onkin erijuttu.
Suomalainen baarikulttuuri taitaa olla sitä et känni päälle, tanssilattialla epämääräistä notkumista, valojen vilkkuessa joku kainaloon ja himaan. Aamulla on sit hyvä kenkästä pihalle ja unohtaa koko juttu.
Niin ikävää kun se onkin, niin saman olen huomannut. En vaan sitten millään saa kiinni siitä, mitä iloa tai tyydytystä sellainen kenellekään antaa??
Henkilöt saavat itsetunnon kohotusta ja tuheroo.
Pää saa helpostusta kun taas onnistui pokaamaan itselleen naisen ja alakerta saa samalla paineen helpotuksen, vaik onko siitä mitään ihmeempää hyötyä ku on päissään ku käki?
Itsetuntopa se on joka usein varmaan säätelee noita juttuja. Kaipa niistä jotain kiksejä saa kännissäkin, kun niitä kuitenkin harrastetaan....
...joitakin parisuhteeseensa tyytyväisiäkin ukkomiehiä. Kannattaa ehtiä sellanen, jos kaipaat vaan juttuseuraa.
Kyse ei ole juttuseuran hakemisesta. Ystävieni kanssa ulkona käydessä aika usein siihen niitä miehiä tulee ja jutustellaan. Olen sosiaalinen ja minusta on hauska tutustua erilaisiin ihmisiin, enkä ketään kivan tuntuista pois käännytä... Sitähän ei koskaan tiedä, vaikka se ihminen olisi unelmien mies?;) Muuten, ne varatut on usein pahimpia.....
huomannut. en harrasta yhdenillan juttuja ym. epämääräisyyksiä. baarissa jos silloin tällöin käyn, käyn omaksi virkistyksekseni tuttujen kanssa tai yksin. en etsi parisuhdetta baarista. joillekin tuntuu olevan vaikea pala niellä asiaa: epäilevät, että valehtelen jne. monesti on alettu haukkumaankin asian takia.
haukuista välitetä. Antaa pienten ihmisten piipittää.;)
voi jutella baarissa aivan rauhassa, ilman ennakkoajatusta miten minun puolelta ilta päättyy.
Taisit törmätä itsestään hieman epävarmaan pelimieheen, joka piti sinua helppona sämpylänä.
Kyllähän se väärää signaalia saattaapi meikäläinen antaa, kun iloisesti jutustelen ja suhtaudun positiivisesti kaveriin. En minä näistä pelimiehistä itselleni murheita ota, kunhan huvittaa. Törmätään joskus.;)
Heitä vaan ottaa torjunta päähän, ei itsetunto kestä sitä. Älä välitä heidän törkypuheistaan, kyllä aikuisen miehen pitäisi torjunta sen verran hyvin kestää, ettei nyt sentään haistattelemaan ala. Baarissa moni olettaa, että sieltä ollaan hakemassa vain seksiä ja heille on vaikea käsittää, että jotkut menevät sinne ihan vain pitääkseen hauskaa, tanssiakseen, tavatakseen ystäviä ja haluavat mennä kotiin nukkumaan vaikka törmäisivät kuinka mukavaan ihmiseen.
Viimeks baarissa ollessani pari mun kaverin kanssa jutellutta tyyppiä tuli ihan tuosta vaan antamaan pusut. Siis ottivat pään käsien väliin ennenku ehdin edes tajuta ja moiskauttivat pusun poskelle, toinen kaulalle. Omituista porukkaa liikkeellä...
Kun joutuu torjutuksi ja sitten onkin se "paniikkipilkku", kun vielä pitäisi ehtiä joku kainaloon saamaan.:D Juu ei oteta pahalla törkyä, ei todellakaan. Huono itsetuntoiset pojat polvihousuissaan ne vaan mellastaa.:)
Ei miesten kanssa ilmeisesti voi jutella "muuten vaan". Kaikkein pahinta on, jos heti kärkeen kerrot olevasi varattu. Älä missään tapauksessa oleta, että mies tajuaisi sen tarkoittavan ettei tule saamaan sinulta seksiä!
Hyvin sanottu.:D...sorry miehet...
ihmisiä seksuaalisine haluinemme kun ollaan niin onkait se vähän vaikea tajuta että joku joka vaikuttaa ainakin periaatteessa kiinnostuneelta ei sit lähdekkään messiin.
Mitäs jos se ois pyytäny sua treffeille seuraavana päivänä, oisikko lähteny?? Ja ennenkaikkea, oisikko sitten antanu pillua jos treffit ois menneet nappiin. Aina voi jeesustella mutta ei sitä silti kaikkien muiden tarvitse ymmärtää. Mitäs muuten ite ajattelisit jos viettäisit hauskan illan miehen kanssa ja pyytäisit hänelta illan päätteksi numeroa ja hän vastais että ei harrasta mitään teinipelleilyä, eikö sua muka vituttais moinen tilanne.
Kovastipa sua tuntui vituttavan mun kirjoitus?
Joo, kyllä olisin saattanut lähteä treffeille, jos olisi kiinnostanut niin paljon. Joo, olisin antanut pimpsaa, jos olisimme viihtyneet toistemme seurassa treffeillä ja muutamia kertoja tapailleet ennen seksiä.
Jos minä pyytäisin jonkun puhelinnumeroa, enkä sitä saisi, niin mitä sitten? En siitä suuttuisi tai kiukuttelisi ja ennenkaikkea ei vituttaisi pätkääkään. Oliko kattava?
Niin me vaan ollaan erilaisia kaikki. Toinen tykkää äidistä, toinen tyttärestä.
se nyt kyrsii näin miehenä jos tuhlaa koko baari illan naiseen joka antaa ymmärtää mutta ei ymmärrä antaa.
Tottakai sä suuttuisit, tai ainakin olisit pettynyt, kultapieni täällä ei tarvi esittää mitään pyhimystä.
Juu, ei tarvitse esittää pyhimystä, eikä mitään muutakaan.;) Ihan vaan olen oma itseni.....
Sua saattaa miehenä vituttaa moinen törsääminen omasta ajastasi mutta kun ihmisillä on eri päämäärät, niin on. Ei voi tietää, kun omat aivot ei ajattele niin kun sen toisen, joka jo riisuu naista naisen tietämättä.;)
Mut hei, niinkun tossa aiemmin eräs mies sanoi, niin hänen seurassaan voi olla ilman, että se päätyy sinne punkkaan. Vai jeesusteliko hänkin?Kaikki ei vaan pyöri sen seksin ympärillä, ei ainakaan kaikilla.
Joo voisin toki olla pettynyt mutta en mä ketään haistattelisi tai hänelle kiukuttelisi.
nyt mitään vittuilua ja kiukuttelua ymmärrä mutta jonkun sortin närkästymisen kuitenkin, se on vain ihmisluontoa.
Mitkäs ne sun päämäärät sit on baarissa käymiselle, löytää uusia hyviä miespuolisia bestiksiä joiden kanssa jutella ilta / käydä istumassa vaan iltaa kavereiden kanssa kenties. Onks se sit totaalisen poissuljettu juttu että baarísta vois löytyä joku mies 'siinäkin mielessä'. Aika rajoittunutta ajatusmaailmaa mun mielestä.
Mun päämäärä baarissa on ottaa arjesta irti ja pitää hauskaa. Mun kohdalla on pois suljettu lähteä kenenkään matkaan seksin takia. Suppeeta? Joo, voi olla jonkun mielestä, mut se on mulle täysin sama mitä mieltä sinä tai joku muu siitä on. Sehän on vaan mun valintani. Naisia, jotka lähtevät miesten mukaan on varmasti riittävästi ilman mun panosta.:)
Pelionnee.;)
Ahaa, on siis olemassa viellä ihmisiä joita vietit ei vie. Hyvä!
Itse ainakin pystyisin viettämään baari-iltaa ilman, että pitäisi päästä seksiä harrastamaan.