tätä on kysytty jo varmaa monesti mut kysympä uusiks.eli sattuuks ku se tehää?pystyykö hyvin käymää suihkussa,sen jälkee ku on ottanu sen traguslävistykse?:D kertokaa omia kokemuksia? :Dtulehtuuko traguslävitys helposti?:)
traguslävistys!
woder
4837
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei sattunut traguksen laitto yhtään. Vaan pieni nipistys. Suihkuun ja uimaan pystyi menemään ihan normaalisti. Tragus tulehtuu tosi helposti, joten kannattaa puhdistaa kaksi kertaa päivässä. :) Itselläni on rengas ja se tuotti hieman ongelmia mp3 kuuntelemisessa. :D Mutta nyt kun siihen on jo tottunut niin en voisi elää ilman sitä. :)
no ei suihkuun saa mennä lävistyksen oton jälkee pariin kuukauteen >xD
ainakaan ei saa käyttää shamppoota!!!!
Suihkuun tuleekin mennä, mutta SAUNA ja UIMAHALLI on kielletty!
Itselläni on kielessä, huulessa, navassa sekä korvissa tragus ja antitraguslävistykset ja ihan rehellisesti sanottuna nämä korvan rustoalueen lävistykset olivat kaikista kivuliaimmat ottaa. Syy lienee siinä että rustokudos on tavallista ihoa paksumpaa. Kipuun ja sen määrä riippuu tietenkin myös lävistäjän taidoista ja omasta kivunsietokyvystä. Omasta mielestäni kivuliain paikka oli kun lävistyskanyyli vaihdettiin koruun. Suihkussa käyminen ihan normaalisti ja pesu on ihan toivottavaa, ettei korva tulehdu tms. Ja luonnollisesti, rustolävistyksen parantuminen on suhteellisen hidasta. Antitragukseen meni vuosi, katsotaan miten traguksen kanssa käy.