Jo viikon

naistenpäivän jauhamisesta, radiosta ja jokapaikasta samaa toistoa.
Sama juttu, äitienpäivä, isänpäivä, kaupallista paskaa.
Sama kun sanottais, hypi, hypi, sulla on kivaa!
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja lisää paskaa..
tervetuloa kerhoon.

Vituttaa.

nii

vitusti.

Äänestä

itse olen totaalisen tiedoton naistenpäivästä. Surffailen netissä suht ahkeraan, ja täällähän sitä hehkutetaan. Jos olisin vain rypännyt viime päivät niin en olisi tietoinen mistään naistenpäivästä. Ja miksi muuten Suomessa tarvitaan jotain naistenpäivää? Siksikö kun naisemme ovat niin hyviä vai siksi koska naiset ovat se sorrettu osapuoli? Jos ei naisten asenne parane niin sitten ei, en minäkään aio viettää mitään naistenpäivää, korkeintaan vien kukkasen äidilleni ja olen kiva. Vituttaa sellainen hypetys, koska sille ei ole tosiaan mitään aihetta. Suomalaiset naiset ovat silkkaa paskaa muutamaa lukuunottamatta. Ja tämä on totuus joten turha kitistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vittuuntunut kirjoitti:

naistenpäivän jauhamisesta, radiosta ja jokapaikasta samaa toistoa.
Sama juttu, äitienpäivä, isänpäivä, kaupallista paskaa.
Sama kun sanottais, hypi, hypi, sulla on kivaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu