Nesteenpoisto kotikonstein?

ananasta?

Niin, mitä kaikkia keinoja teillä on? Auttaako ananas? Jos niin tuore, vai riittääkö säilyke? Entäs vihreä tee?

8

5385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjen valo

      Hoohhoijjaa

      • ananastaa

        Nuohooja? Söin käskystäsi pikeä, eikä se auttanut. On teilläkin ohjeet .....................


    • Teetä..

      Vihreä tee on hyväksi laihduttajalle:D

      • ananastaaå

        Kuten myös syanidi. Henki lähtee

        kuljeksii

        taas vitun turha vastaus!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Käätän..

      Olutta, on hyvä ja maukas nesteen poistaja..

    • ÖPÖtti

      Kyllä neste lähtee ihan itsestään, kun syöt korkeintaan 1400-1500 kaloria päivässä (jos et liiku yhtään)ja syöt paljon kasviksia ja juot lisäksi kahvia tai teetä ja vettä lisäksi, yhteensä 2-3 litraa. Etkä syö runsassuolaisia ruokia! Esim. suolakurkkuja tai muuta jossa on paljon suolaa.

      Jos alkaa laihduttaa, ensin lähtee neste ja paino kevenee jonkun kilon helposti, mutta jos on enemmän laihdutettavaa, ei nestettäkään voi loputtomiin poistaa, ettei tule nestevajaus. Esim. mitkään pillerit tms "nesteenpoistajat" ovat minusta ihan turhaa rahanmenoa jos ei sitten sairauden vuoksi tarvitse nesteenpoistoa.

      Mutta kotivinkkinä, paljon kasviksia ja esim. appelsiineja ja säilykeananasta, kun olen syönyt niin kovasti pissattaa. Myös appelsiinit täyttävät aika hyvin iltaisin vatsaa jos nälättää ja auttavat makeanhimoon, ettei tulisi syötyä karkkia.

      • vastauksesta

        sinulle!! :)


    • Varosokeria

      Saunassa lehtee kunnolla joku turvotus kun oikeen löylyttää mutta sekin on aika rankkaa. Sokerillahan tulee todella turvonnu naama sen tiedän kokoemiksesta eikä slimmiin naamaan tarvitse kuin edellisenä päivänä pussin karkkia niin sen näkee varmasti naaman turvotuksena seuraavana päivänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      525
      2013
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1907
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      19
      1561
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1498
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1376
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1277
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe