Niin, mitä kaikkia keinoja teillä on? Auttaako ananas? Jos niin tuore, vai riittääkö säilyke? Entäs vihreä tee?
Nesteenpoisto kotikonstein?
8
5271
Vastaukset
- Järjen valo
Hoohhoijjaa
- ananastaa
Nuohooja? Söin käskystäsi pikeä, eikä se auttanut. On teilläkin ohjeet .....................
- Teetä..
Vihreä tee on hyväksi laihduttajalle:D
- ananastaaå
Kuten myös syanidi. Henki lähtee
kuljeksii
taas vitun turha vastaus!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Käätän..
Olutta, on hyvä ja maukas nesteen poistaja..
- ÖPÖtti
Kyllä neste lähtee ihan itsestään, kun syöt korkeintaan 1400-1500 kaloria päivässä (jos et liiku yhtään)ja syöt paljon kasviksia ja juot lisäksi kahvia tai teetä ja vettä lisäksi, yhteensä 2-3 litraa. Etkä syö runsassuolaisia ruokia! Esim. suolakurkkuja tai muuta jossa on paljon suolaa.
Jos alkaa laihduttaa, ensin lähtee neste ja paino kevenee jonkun kilon helposti, mutta jos on enemmän laihdutettavaa, ei nestettäkään voi loputtomiin poistaa, ettei tule nestevajaus. Esim. mitkään pillerit tms "nesteenpoistajat" ovat minusta ihan turhaa rahanmenoa jos ei sitten sairauden vuoksi tarvitse nesteenpoistoa.
Mutta kotivinkkinä, paljon kasviksia ja esim. appelsiineja ja säilykeananasta, kun olen syönyt niin kovasti pissattaa. Myös appelsiinit täyttävät aika hyvin iltaisin vatsaa jos nälättää ja auttavat makeanhimoon, ettei tulisi syötyä karkkia.- vastauksesta
sinulle!! :)
- Varosokeria
Saunassa lehtee kunnolla joku turvotus kun oikeen löylyttää mutta sekin on aika rankkaa. Sokerillahan tulee todella turvonnu naama sen tiedän kokoemiksesta eikä slimmiin naamaan tarvitse kuin edellisenä päivänä pussin karkkia niin sen näkee varmasti naaman turvotuksena seuraavana päivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849