Nesteenpoisto kotikonstein?

ananasta?

Niin, mitä kaikkia keinoja teillä on? Auttaako ananas? Jos niin tuore, vai riittääkö säilyke? Entäs vihreä tee?

8

5446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjen valo

      Hoohhoijjaa

      • ananastaa

        Nuohooja? Söin käskystäsi pikeä, eikä se auttanut. On teilläkin ohjeet .....................


    • Teetä..

      Vihreä tee on hyväksi laihduttajalle:D

      • ananastaaå

        Kuten myös syanidi. Henki lähtee

        kuljeksii

        taas vitun turha vastaus!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Käätän..

      Olutta, on hyvä ja maukas nesteen poistaja..

    • ÖPÖtti

      Kyllä neste lähtee ihan itsestään, kun syöt korkeintaan 1400-1500 kaloria päivässä (jos et liiku yhtään)ja syöt paljon kasviksia ja juot lisäksi kahvia tai teetä ja vettä lisäksi, yhteensä 2-3 litraa. Etkä syö runsassuolaisia ruokia! Esim. suolakurkkuja tai muuta jossa on paljon suolaa.

      Jos alkaa laihduttaa, ensin lähtee neste ja paino kevenee jonkun kilon helposti, mutta jos on enemmän laihdutettavaa, ei nestettäkään voi loputtomiin poistaa, ettei tule nestevajaus. Esim. mitkään pillerit tms "nesteenpoistajat" ovat minusta ihan turhaa rahanmenoa jos ei sitten sairauden vuoksi tarvitse nesteenpoistoa.

      Mutta kotivinkkinä, paljon kasviksia ja esim. appelsiineja ja säilykeananasta, kun olen syönyt niin kovasti pissattaa. Myös appelsiinit täyttävät aika hyvin iltaisin vatsaa jos nälättää ja auttavat makeanhimoon, ettei tulisi syötyä karkkia.

      • vastauksesta

        sinulle!! :)


    • Varosokeria

      Saunassa lehtee kunnolla joku turvotus kun oikeen löylyttää mutta sekin on aika rankkaa. Sokerillahan tulee todella turvonnu naama sen tiedän kokoemiksesta eikä slimmiin naamaan tarvitse kuin edellisenä päivänä pussin karkkia niin sen näkee varmasti naaman turvotuksena seuraavana päivänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      191
      7272
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      128
      3295
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1942
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      55
      1885
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      61
      1847
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1809
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      81
      1786
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1675
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1393
    Aihe