Kokemuksia Virosta?

Olen harkinnut vakavasti meneväni rasvaimuun. Lähinnä vatsa,takamuksen sivut ja kyljet. Miksikö? No kaksi raskautta näkyvät ainakin vatsanseudulla, joista toinen tehtiin hätäsektiona ja tietty lihoin 20 kg odotuksen aikan. En ole saanut noita pois vaikka kuinka käyn juoksemassa, salilla tai aerobicissä ja aikaa mennyt 2 vuotta. Kävin Eiran sairaalassa konsultaatiossa, mutta hinnat Suomessa hirvittävät. Millaisia kokemuksia teillä on mm. Laatukirurgiasta? Entä muualta?
4533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen käynyt viikko sitten. Lääkäri Jan Trost oli aivan huippu. Puhui hyvin suomea ja kaikki meni suunnitelmien mukaan. Vielä olen tosi kipee mut tulokset näkyy jo nyt, vaikka vielä on turvotusta ja mustelmia.
Se on tosi rankka toimenpide. Varaudu suurempiin kipuihin kuin esim jalkaleikkauksessa tulisi. Hommaa kotiin etukäteen tarvittavan vahvoja kipulääkkeitä (esim panacod 500) saat reseptin ainakin siltä lääkäriltä joka tekee lähetteen mamographiaan. Voin pahoin koko seuraavan vuorokauden, joten saattaja mukana oli loisto juttu. Eli voin suositella laatugirurgiaa omalta osaltani.

Äänestä
  • Hieno juttu! Kiva lukea positiivisista kokemuksista. Kiitokset tuosta vinkistä särkylääkkeeseen. Taitaa burana 600 riittää - ehkä, ellei sairaalasta lähtiessä saa mitään kovempia lääkkeitä mukaan.
    Tsemppiä paranemiseen. Mitä alueita muuten sinulta otettiin ja kuinka kauan olet sairaslomalla? Olen ymmärtänyt, että 1-3 päivää sairaslomaa, riippuen henkilöstä ja paranemisesta...vaan olenko ymmärtänyt oikein?

    Äänestä

Olin 6 alueen rasvaimussa,The Lookin kautta. Turvotusta tulee aikalailla ja mustelmat laskee polviin asti, Trombosol voide auttaa. Kipulääkettä antoivat mukaan, niitä otin 3pvää. Käsittääkseni Buranaa ym kipulääkkeitä ei saisi ottaa 2-3vko leikauksen jälkeen..Nyt odottelen viikon vielä ja sitten saa tikit pois;)

Äänestä

Olen menossa ensi viikolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rasvaimua harkitseva kirjoitti:

Olen harkinnut vakavasti meneväni rasvaimuun. Lähinnä vatsa,takamuksen sivut ja kyljet. Miksikö? No kaksi raskautta näkyvät ainakin vatsanseudulla, joista toinen tehtiin hätäsektiona ja tietty lihoin 20 kg odotuksen aikan. En ole saanut noita pois vaikka kuinka käyn juoksemassa, salilla tai aerobicissä ja aikaa mennyt 2 vuotta. Kävin Eiran sairaalassa konsultaatiossa, mutta hinnat Suomessa hirvittävät. Millaisia kokemuksia teillä on mm. Laatukirurgiasta? Entä muualta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu