Mikä tämä Exsis-hymer on?

Onko kellään kokemusta täs t ford-alustaisesta Exsis mallista, onko se jokin pirkka-hymer? Tutkailin mallia 572, onko siitä olemassa suurempaa tai niin että se olisi rekisteröity 5 hengelle? Tai saisiko tuollaisen rekisteröityä 5 hengelle mtenkään?
21202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hymerin halpamalli. Detleffsillä on tuo Sunligh saman tyyppinen halpis.

Äänestä

Exis-Hymer on Hymerin Fordin pohjalle rakentama normaalia kapeampi ja muutenkin kompaktimpi integroitu matkailuauto. Sen leveys 0n 214 cm verrattuna normaaliin 235 cm. Muutoin se ollee varsin käyttökelpoinen jos tilat vain riittävät. Sen lyhin versio on 615 cm pitkä joten alle 6 m ei päästä.

Erikielisiä esitteitä saat ladatuksi alla olevasta osoitteesta:

http://www.hymer.ag/eu/1123_downloads.html

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Outo malli kirjoitti:

Onko kellään kokemusta täs t ford-alustaisesta Exsis mallista, onko se jokin pirkka-hymer? Tutkailin mallia 572, onko siitä olemassa suurempaa tai niin että se olisi rekisteröity 5 hengelle? Tai saisiko tuollaisen rekisteröityä 5 hengelle mtenkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu