onko crocsin ballerinoja eli prima -mallia jo kenkäkaupoissa? nettimyynnissä näyttäis olevan, monessa paikassa jo poistomyynnissä(!) ne on niin ihanat, varsinkin cotton candy värisenä! pakko saada! epäilyttää vaan tilata, kun ei tiedä noista kooista. Crocseissa näyttää nuo "suomalaiset" koot hyppivän, on 37,5 ja sitten hyppää jo 39, ja oma koko sattuu juuri olemaan se 38. joistain kengistä menee helposti 37 joistain ei mahdu ees 38. onko kokemusta onko koot reilua vai nafteja, ja varsinkin leveyssuunnassa, kun oma lesti on aika leveä? hengittääkö ballerinat, kun ei niitä ilmareikiä näytä olevan niin paljo kuin muissa malleissa?
crocs -ballerinat
balleriiiiina
31579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Riippuu paljon kenkäkauppiaasta millaisia crocseja hänellä on myynnissä. Malleja on kymmeniä, joten kaikkia ei voi ottaa saman katon alle myyntiin.
Crocseissa on määrätty hinta millä ne saa myydä, joten ihmettelen miten aitoja crocseja voi olla alennusmyynneissä......
Prima-malli on kutakuinkin "normaali" kokoinen, mutta jos jalan lesti on leveä, voi se malli käydä liian pienksi. Cayman-malli on leveämpi.
Koot crocseissa menevät todellakin vähän hassusti. Jos normaalisti käytät kokoa 38, luulisin että corcseista riittää koko 37,5. Mutta ehdottomasti sinun pitää kokeilla niitä kenkiä. Kokoeroja voi olla jopa samoissa kengissä ja malleissa.
Crocsit ovat yllättävän hengittävät jopa kuumalla kesäilmalla. Ja pitokin löytyy vaikka kulkisi kaljakkojäällä!
moi.. itselläni huutiksessa just huudossa noi crocs ballerinat cotton candy värillä, tosi namit, mallista ei hajua.. oli itelleni ihan hivenen isot.. nää on just sellaset kengät jotka on oltava ihan naftit niin istuu parhaiten! :) mielestäni ne vastaa just 37,5 kokoa parhaiten, ulkopohja oli 25cm ja sisä mitta nyt hiukka hankala mut n.24cm, jep.
KYLLÄ! ballerinoja saa nyt myös suomesta! :)http://www.varuste.net/tuotteet2.asp?_id=5653&nimi=Crocs kauppa sijaitsee Helsingin Konalassa.