Hämeenlinnan tatskaliikkeet?

Heissan kaikki!

Tarttisin siis tietää et onko Hämeenlinnassa useampia ku kaks tatskapaikkaa? Ja jos nii minkä niminen, missä päin kaupunkia? Netist löysin Unique Artin sen lisäks et muistin Tattoo Maken ennestään. Kertokaa, kiltit fiksummat. Kiitos.
95231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eiks oo ainaki igor's ...
Mut eiks Make oo paras..?!

Äänestä

..ja jos jotain muita liikkeitä Unique:n ja Maken lisäksi olisikin, niin tuskin ovat kuitenkaan yhtä hyviä. Ite oon tykännyt Uniquesta enemmän, siellä saa parempaa palvelua ja tytöt piirtää ilman eri veloitusta just sellaisen kuvan kuin ihollesi haluat.

Äänestä
  • Ei noilla hinnoilla tarvi ottaa lisää piirtämisestä.Tupakka askin kokoinen uniikki tribaali piirrettynä ja tatuoituna 270€(ja jälki oli mitä oli).Ei helvetissä,oli vika kerta kun sinne liikkeeseen menen

    Äänestä

  • no huh kirjoitti:

    Ei noilla hinnoilla tarvi ottaa lisää piirtämisestä.Tupakka askin kokoinen uniikki tribaali piirrettynä ja tatuoituna 270€(ja jälki oli mitä oli).Ei helvetissä,oli vika kerta kun sinne liikkeeseen menen

    no voi LOL, et ole koskaan tainnut käydäkään k.o. liikkeessä, tai sit on jotain muuta hampaankolossa. Ei ainakaan mulla maksanut pieni kuva kuin vähän päälle 100e ja siitä tuli ihan loistava, ei oo ainoa paikka jossa oon käynyt joten vertailukohtia on.

    Äänestä

ehdottomasti parhaita on kimmo ja jannu.kuvien laatu huippuluokkaa ja hinnat kohdallaan.tekee tosin kotonaan ja pirun vaikea päästä.kehoitan välttämään sibeliuksenkadun liikettä, koska hinnat aivan hirveät ja kuvien laatu on aivan hirveää.

Äänestä
  • Näistä hemmoista en oo kuullutkaan, onko niillä nettisivuja tms? En välttämättä kyllä menisi kenenkään kotiin tatskaa ottamaan, epäilyttää onko hygienia kohdallaan ym (että välineet steriloidaan asiaankuuluvilla laitteilla eikä vaan kiehauteta kattilassa), mutta jos kaikki on kohdallaan, jälki on hyvää ja halvalla saa sitä mitä haluaa niin voisi kai sitä harkita.

    Äänestä

  • paikallinen kirjoitti:

    Näistä hemmoista en oo kuullutkaan, onko niillä nettisivuja tms? En välttämättä kyllä menisi kenenkään kotiin tatskaa ottamaan, epäilyttää onko hygienia kohdallaan ym (että välineet steriloidaan asiaankuuluvilla laitteilla eikä vaan kiehauteta kattilassa), mutta jos kaikki on kohdallaan, jälki on hyvää ja halvalla saa sitä mitä haluaa niin voisi kai sitä harkita.

    ei taida kummallakaan olla nettsivuja.jannulla kävin viimeksi ja sillä on ainakin sterilointi laitteet (kaasusteriloiti,sterilointiuuni,ultraäänipesurit yms.)asiakas näkee kun steriilit pakkaukset avataan. Eikä kukaan joka lähtee harrastelemaan niin osta esim. hammaslääkärin tuolia kotionsa.En usko että kummallekkaan mennään tosta vaan

    Äänestä

Hämeenlinnassa toimii neljä virallista tatskaliikettä; unique art, tattoo make, igor´s ja black and yellow. Kaikissa hyvät tekijät mielestäni. Kimmo on erittäin hyvä kotihakkaaja myös ja varmasti hygienia kohdallaan. Löydät varmasti mieleisesi.

Äänestä

asia alkoi valjeta. :)

Kiitos kaikille vastauksista. :) Ei tosiaan ollu mitään hajua mistään et montako on ja kenen puoleen kääntyä. :)

Kiitos siis vinkeist, ja mukavaa kevättä vastanneille toivottaa nimimerkki sadly ignorant. :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sadly ignorant kirjoitti:

Heissan kaikki!

Tarttisin siis tietää et onko Hämeenlinnassa useampia ku kaks tatskapaikkaa? Ja jos nii minkä niminen, missä päin kaupunkia? Netist löysin Unique Artin sen lisäks et muistin Tattoo Maken ennestään. Kertokaa, kiltit fiksummat. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu