Kyselen, kun nyt vasta kahden viikon kuluttua. Minulle on tullut nk. kokonaisvaltainen henkinen pahanolon tunne. Olo on vetämätön, ja painon tunne rinnassa. Nukkuisi, mutta ei saa nukutuksi, kuin yö sydämen. Kauheaa, kun ei sitä voi oikein selittää. Vain ne, jotka ovae itse samassa tilanteessa ymmärtävät.
Hei cipralexin lopettajat!
miten menee?
4518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meizil kyseinen lääke aiheutti 3 peräkkäistä poskiontelon tulehdusta...Ei kuunnellut psykologi ei psykiatri vasta kouluterveydenhoitaja soitti sit oman alueen omallelääkärille joka vaihtoi Cipralexin toiseks..Tuli koulust sit oltuu tän takii melkei koko kevät pois et mis potilaiden kuuntelu ja astmakin puhkes sit samana keväänä...Liekö Cipralexin syy?Kyl tekis mieli hakea korvauksia ku itest tuntuu et selvä hoitovirhe,mut ketä kuunnellaan ja ketä ei...
Älä ole typerä.
Sun poskiontelotulehdukset johtui astmasta! Ei Cipralexista.
mutta kyllä cipralex voi aiheuttaa pharmacan mukaan poskiontelontulehduksia.
Tais olla kolmas talvi kun käytin cipralexia. Vaikka lopetin hitaasti viikosta 8 alkaen niin silti tuntuu että huimaa, huimaa ja keinuttaa. Mieliala hyvä, päivät pitenee ja kohta on lomaa.
Muita oireita ei ole paitsi tuo huimaus ja sitä oli viime vuonnakin. Aina olen nukkunut hyvin, joskus nukuttaa liiankin hyvin. No aina oon silti töihin ehtinyt.