Itse en veisi syömään, koska syöminen ei ole aina kovinkaan nätinnäköistä! Ainakin voisit testata peiliin katsomalla syödessä, että miltä se näyttää!
Missä ensitreffit?
Date22
41924
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
toi on muuten ihan totta!
oisko mitään hyvää vinkkiä sulla sit minne mentäis :)
Yleensä ku on nähny jonkun uuden tuttavuuden, niin ollaan sovittu kaupungissa joku paikka missä nähdään ja sitten mietitty mitä tehdään. Sekin tosi mukavaa ollu ku kävelty ihan rannalla ja menty penkille jutteleen vähän kaikesta, sit välil käyny jossain kahvilla jne.
Sitten en tiiä onko ekoiks treffeiks leffa niin yleinen nykyään? Leffateatteris tai sit ihan jommankumman kotisohvalla? Leffateatteris ikävä kun aika menee vaan siihen leffan kattomiseen ettei oikein siinä voi muuta tehdä. Koti sohvalla voi vaikka painaa pään toisen syliin ja jutella mukavia. :)
Ei kyllä kotiin ensitreffeillä. Varsinkin, jos sokkotreffit. Se on tietysti eri asia, jos toinen on entuudestaan tuttu. Muutenkin, jos ensitreffeillä vasta tutustutaan, kammoan, mikäli toinen alkaa liiaksi lääppiä. Kahvila on ok talvella, kesällä voi mennä vaikka piknikille tai terassille nauttimaan jotain kylmää.
Kyllä sitä on pari kertaa käyty ekoilla treffeillä syömässä. Joko pizzeriassa tai sitten pikaruokapaikassa.
Pitkän spagetin syöminen ei ole kylläkään kovin nätin näköistä (varsinkaan jos ei ole sen syömisen mestari), mutta hyvän ruoan äärellä rentoutuu kivasti ja jos ei muusta löydä puhuttavaa, niin sitten ruoasta.