Bushin seksuaalivalistus onnistunut

Bushin suurin saavutus?


"Yhdellä neljästä amerikkalaisesta teinitytöstä on jokin sukupuolitautitartunta, arvioi tuore tutkimus.

Erityisessä vaarassa ovat afroamerikkalaiset tytöt, joista 48 prosenttilla oli vähintään yksi sukupuolitautitartunta."

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id85058.html
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Bush ja edustamansa aatesuuntahan on onnistunut kieltämään varsinaisen sukupuolivalistuksen laajoilla alueilla amerikkalaisilta nuorilta ja koululaisilta.

Näin USA:ssa elää suuri osa nuoresta väestöstä muunmuassa ilman minkäänlaista tietoa ehkäisyvälineista tai sukupuolitaudeista ja niiden välttämisestä.

Bushin sukupuolivalistus pähkinänkuoressa:

"No sex!"

Bushin saavutukset ovatkin jo nähtävissä käytännön tasolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yli odotusten kirjoitti:

Bushin suurin saavutus?


"Yhdellä neljästä amerikkalaisesta teinitytöstä on jokin sukupuolitautitartunta, arvioi tuore tutkimus.

Erityisessä vaarassa ovat afroamerikkalaiset tytöt, joista 48 prosenttilla oli vähintään yksi sukupuolitautitartunta."

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id85058.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu