Ajattelin huomenna alottaa "sairaaladietin" , ja haluaisin tietää, et jos jättää siitä jotain pois, niin haittaako se, eli hidastuuko laihutus, vai ehkä nopeutuu? Siis että söisin sitä keittoa, mutta jättäsin toisena päivänä esim.uuniperunan pois, ja kolmen banaanin sijasta söisin yhen tai kaks jne.. Entä voiko mitenkään parantaa sitä laihutusvauhtia, esim.liikkumalla paljon, että saisin sen maksimimäärän eli 8kg pois viikossa..
vielä sairaaladietistä
3
436
Vastaukset
- kokeillut
mukaan, älä jätä mitään pois tai äläkä korvaa mitään ruoka-ainetta toisella! Syö ne määrät mitä pitääkin!! Itse jätin dieetin kesken, pidin viikon ja painoa putosi 6,7kg osa tuli kyllä heti takaisin ehkä n.2kg. Ohjeessakin luki, että mitä enemmin syöt sitä enemmin laihdut!!
Tämän jälkeen jatkoin tarkkailemalla syömisiäni ja nyt olen 10kg kevyempi =D- Murmeli
...tähän sairaaladieettiin löytyy?
Ja kauanko tätä on tarkoitus käyttää?
Kannattaako käyttää ison laihisprojektin alussa ja sitten jatkaa "normaalia" laihdutusta? - aino
Murmeli kirjoitti:
...tähän sairaaladieettiin löytyy?
Ja kauanko tätä on tarkoitus käyttää?
Kannattaako käyttää ison laihisprojektin alussa ja sitten jatkaa "normaalia" laihdutusta?itse löysin ohjeen laittamalla googlen sivulla (www.google.fi) hakusanaksi sairaaladieetti (huom.kahdella e:llä) ja sieltä valitsin sen ensimmäisen sivuston. Siinä on erilaisia dieettejä, mutta minulle ei ainakaan auennut se sivu jossa olisi pitäny olla amerikkalainen sairaaladieetti. Mutta tämä mitä minä alotan on kun ottaa siitä sen mainio.net dieettejä, siinä se rasvanpolttokeitto-juttu.. Eli mun tietääkseni se on sairaaladieetti.. Siellä on ohjeet siihen rasvanpolttokeittoon ja viikon ruokiin, jotka keiton lisäks on pääasiassa hedelmiä, vihanneksia ja pari kertaa lihaa. Viikossa pitäis tippua 5-8kg, ja jos tippuu kaheksan tai enemmän, pitää pitää väh.kahen pivän tauko ennenku voi alottaa alusta. Eli mun mielestä tämä on hyvä alkupotku laihutukselle, sitten jatkaa kevyellä ruokavaliolla ja liikunnalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2995512- 725072
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484176- 513850
- 433504
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv733016- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088