hieman huomion kipee misu. saisko hän näin paljon vastauksia naisten logiikka palstalla,
tuskin.
tuskin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
minuakin ärsyttää kun la.ra saa kaiken huomion itselleen ja vielä jutuilla mitkä eivät liity mitenkään miesten-logiikkaan, mutta hyvänä hävijänä tunnustan tappioni.
"Naiset rulaa"
MarttyyriMallari-TTt
näin konkarina annan sulle neuvon: hostaa (Enskalta opittu termi) ketjujasi paremmin. Vastaa, jatka keskustelua, vie ajatusta pitemmälle. Ole kiinnostunut, perustele, kehu ja ole eri mieltä. Ja ole aina rehellinen siinä, mitä kirjoitat.
Osallistu muidenkin aloituksiin ja ole johdonmukainen.
Olet kyllä petrannut tällä saralla, se täytyy sanoa.
kiitos äidillisistä neuvoista.
"Lupaan noudattaa niitä"
MarttyyriMallari-TTt
aika monet keskustelunavaukset saavat melko paljon vastauksia, paljon enemmän kuin muilla palstoilla, johtuen siitä että täällä on ensinnäkin paljon vakikirjoittelijoita ja sen lisäksi satunnaiskirjoittelijoita. Joten kenenkään avauksiin tulleet suuret vastausmäärät eivät sinällään merkitse mitään.
Joku aloitus jossa on jotain poikkeuksellisen ärsyttävää, voi aiheuttaa paljon keskustelua (tässä en viitannut laraan, sillä mielestäni hän ei ole lainkaan provosoiva).
Siis tuo että täällä on paljon kirjoittajia ja siksi saa myös vastauksia.
taas on joku ylivertaisen älykäs ihminen löytänyt kateuden murusen jota on kasvattanut sisällään valtavaksi möykyksi joka sitten piti tulla tänne aloituksen muodossa ulkoistamaan kun henkinen vahvuus ei riitä käsittelemään asiaa itsekseen.
Tiedä vaikka täältä löytäisi vertaisiaan, juu kyllä niitä löytyy! Joka viides tänne kommentoiva ja näitä lukeva varmasti voi nostaa esille jonkun persoonan joka täällä nimimerkillä esiintyy ja josta ei pidä.
Joten miten sinä poikkeat massasta?
Mitäs jos keskittäisit vähäiset voimavarasi kehittymällä paremmaksi ihmiseksi jonka ei tarvitse nostaa esille epäkohtia joita on muka toisista ihmisistä löytänyt, ihmisistä joita et edes tunne.
Toisekseen naisten logiikka palstalla tuskin kukaan saa vastauksia ellei aihe käsittele tissejä ja pimpsaa.
seuraavan aloituksen pitäisi koskea mua. Jollei joku nyt ehdi ensin.
Who cares? Virtuaalielämä kuitenkin kaikki kaikessa.
lisäksi ne on suurimmaksi osaksi säälittäviä yksilötason vuodatuksia jotka ei kuulu tänne
muutoin nähdäkään kuin yksilötason vuodatuksia.