Kuinka usein masturboit ja miksi?
Eikö miehesi tyydytä sinua seksuaalisesti?
Löytyykö naisia, jotka eivät masturboi parisuhteessa olleessaan tai masturboivat todella harvoin.
Eikö miehesi tyydytä sinua seksuaalisesti?
Löytyykö naisia, jotka eivät masturboi parisuhteessa olleessaan tai masturboivat todella harvoin.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kun masturboin, teen sitä siksi, että se on kivaa.
En juuri masturboi, mutta tämä johtuu vain siitä syystä, että olen laiska.
"Eikö miehesi tyydytä sinua seksuaalisesti?"
Minusta on sama kysyä toisen käydessä ravintolassa syömässä, että eikö puolisosi tee tarpeeksi hyvää ruokaa kotona.
Jos masturbointi ei vie tilaa yhteiseltä seksiltä, en näe siinä mitään pahaa, sehän on vain kivaa.
Ollaan oltu naimisissa 2,5 vuotta eikä ole isompia tarpeita siihen ollut. Miehellä on kyllä suurempi seksinnälkä joten sitä tulee harrastettua useammin kuin minun vuokseni tarvitsisi. Nyt toiveissa on lapsi, joten jos ei joka päivä niin joka toinen kuitenkin.. Missä välissä ja minkä ihmeen takia minä vielä itsekseni..? Mies tosin on varsin tyydyttävä, ehkä sitten tulisi itse hoidettua homma jos mies ei siihen kykenisi. Henk. koht. en pidä seksiä soolona mitenkään kivana, ei se yhtä hyvältä tunnu kuin miehen kanssa, ei siksi ettei tietäisi mikä itsestä tuntuu hyvältä vaan siksi, että miehellä ja rakkaudella ja toisen haluamisella jne. on minulle melko suuri merkitys seksissä.
Kylla. itsetyydytan ehka kerran kuussa tai kahdessa, eli hyvin vahan. Miksiko? No joskus kiihotun jostain mita naen tvsta tai jotain, itse on helpompi saavuttaa orgasmi kuin miehen kanssa. omassa seurassa olen rentoutuneempi.
Mieheni ei tyydytä minua seksuaalisesti, joten masturboidessani saan suurimman nautinnon. Nautin omista fantasioistani, jotka hänelle kertonutkin, ja joita hän pitää lähinnä sairaina..(Pientä piiskausta ja sidontaa)
Vaniljaseksi on liian nopeaa ja keskittyy vain jotenkin liiaksi miehen tyydyttämiseen.
On välillä kausia, jolloin seksi ei millään tavoin liikuta minua..kiirettä ym. stressiä..
Mutta miehen kanssa harvoin koen enää nautintoa, syystä että se mitä toivoisin, ei ole hänen halujensa mukaista.
Kyllä tunnustan joskus viettäväni omia hetkiä.Ja niin tekee myös mieheni.Eikä se kerro epätyydyttävästä seksielämästä.
Joskus vaan halut eivät satu yksiin.Ja tiedätkö joskus hyväilen itseäni miehen katsellessa.Se on muuten aika kiihoittavaa meistä molemmista.
Ja joskus runkkaamme yhdessä.
Takana 15vuotta yhteiselämää ja kaikenlainen extra vaan virkistä herkästi arkiintuvaa avioseksiä.
Ikävä kyllä saan munaa ehkä kerran kolmessa viikossa joten pakko. Nautin kyllä paljon enemmän seksistä toisen ihmisen kanssa, joten eipä itsetyydytyksestä paljon ole iloa edes. Mutta pakko mikä pakko.
Todella harvoin tulee harrastettua sooloilua, mutta harrastan kuitenkin.
Esim. jos olen todella stressaantunut tai levoton, tai muuten vaan kiihotun jostain, eikä mies ole juuri silloin saatavilla:)
Ei masturbointi ole mitenkään yhteisestä seksistä pois, tai tarkoita sitä etten saisi tyydytystä seksistä. Saan kyllä ja aina kun haluan;)
kun mieheltä saan niin harvoin (ehkä kerran tai kahdesti kuussa). Enkä vonkaa enää, kun hän sanoi mulle, että ahdistelen häntä seksuaalisesti. Olen siis vain hänen "halujensa varassa", ja sehän ei mulle riitä.
Hoitelen itsen pari kertaa viikossa. Aikaisemmin enemmänkin. Nyt kiireinen työ vie veronsa.
Jos en "saa" seksiä, minusta tulee kärttyinen akka.
Kiihotun jostain esim. kaupassa ollessani joku tuntematon mies katsoo minua himoiten. Miehen mentyä nukkumaan katselen taivaskanavilta seksileffoja.
sitä tehnyt.
En osaa sanoa kuinka usein masturboin, ehkä kerran viikossa. Se johtuu siitä että silloin kun himo iskee ja mieheni on töissä niin en jaksa odottaa. Se ei johdu siitä ettei mieheni mua tyydyttäisi vaan siitä että seksiä ei juuri silloin ole saatavilla.
Olen masturboinut ihan murkkuiästä saakka vaihtelevasti 1-10 kertaa kk:ssa. Teen sitä silloin, kun haluttaa pitää omaa hauskaa, joten siihen ei ole vaikuttanut se kuinka usein olen saanut partnerilta. Tosin nykyisin saan mieheltäni harvemmin kuin tahtoisin, joten hoitelen itse hommat useammin, melkein joka päivä. Nykyvuosina minulla on jo melko kasa kivoja leluja:) Joskus masturboin mieheni nähden ja sehän häntä kiihottaa - onneksi. Minusta masturbointi on kivaa, kun itse tietää parhaiten miten saa hyvät orkut. Tykkään katsella yksin seksileffoja tai kuvia ja pitää hauskaa.
Kyllä masturboin, noin kerran viikossa. Harrastamme mieheni kanssa seksiä pari kertaa viikossa ja se on hyvää.
Mieheni tekee epäsäännöllistä vuorotyötä ja meillä on lapsia, joten seksiä ei voi harrastaa aina halutessaan. Kun on sattunut saamaan vaikkapa parikin iltaa peräkkäin, kolmantena(kin) tekee mieli ja silloin on sooloiltava.
Vastaavasti jos seksin harrastamisen välillä tulee pidempi tauko (vaikkapa viikko), sukupuolinen haluni laimenee, eikä tule masturboituakaan.
pari kertaa viikossa, ovulaation aikaan useamman kerran päivässä. Pystyisin laukeamaan ainoastaan lähestyssaarnaajassa, mutta mieheni ei pidä siitä, joten joko tyydytän itseni tai olen ilman.
masturboin noin 3-4 krt viikossa, ovulaation aikana monta kertaa päivässä. Olemme molemmat, siis minä ja mieheni vuorotöissä ja meillä on pieniä lapsia joten seksiin on harvoin aikaa. Olen myös kyllästynyt sekstailemaan mieheni ehdoilla ja aina kun minua haluttaa niin hän torjuu minut. Viettelen siis vain itseni, vaikka hän olisikin saatavilla. En halua aina tulla torjutuksi
Masturboin viikottain. Vaikea sanoa tarkkoja lukuja, riippuu vähän tilanteesta.
Miksi? No siksi, kun pidän sillä tavoin yllä omia halujani, kosketusta naisellisuuteeni ja tietysti varman orgasmin takia. Teen sitä silloin kun mies ei jostain syystä ole lähelläni, siis ikävissäni. Teen sitä myös joskus yhteisen seksin jälkeen, kun käyn vielä kierroksilla ja mies jo nukkuu. Tai aamulla yhteisen yön jälkeen siinä miehen kainalossa. Mies yleensä herää pieniin liikkeisiini ja jos on aikaa, harrastamme yhteistä seksiä. Masturbointini kiihottaa siis myös miestäni.
joka päivä- silloin kun mieheni on töissä..
miestäni ei kiinnosta tyydyttää mua, eli teen sen itse!! (seksimme on tätä:hätäisesti parin sekunnin ajan klitorista hinkataan,mikä ei tunnu ees hyvältä,sit mulkku sisään ja ku mies saa orkun nii pesulle...)
Oletko kokeillut sellaista, että kertoisit miehellesi mikä sinusta tuntuu hyvältä (ja mikä ei...)? Ei mies voi tietää mikä naisesta tuntuu hyvältä, ellei sille kerro tai vihjaa hienovaraisesti.