joo paino oli tänä aamuna 77kg
eli nyt vituttaa ja pahemman kerran...
olen liikkunut joka päivä ulkona 1h. ja 4krt. kuntosalilla, vähillä hiilareilla jne. ja tulos 1,4kg lisää painoa.. kiitos nyt riiti minulle. näköjään kun kaikkensa yrittää niin kiitokseksi saa tämä, en jaksa enää...olkoon koko laihdutus sitten..
treenaanko liian isoilla painoilla vai mitä?AUTTAKAA NYT JOKU, olen ihan niin masentunut kun voi olla...
eli nyt vituttaa ja pahemman kerran...
olen liikkunut joka päivä ulkona 1h. ja 4krt. kuntosalilla, vähillä hiilareilla jne. ja tulos 1,4kg lisää painoa.. kiitos nyt riiti minulle. näköjään kun kaikkensa yrittää niin kiitokseksi saa tämä, en jaksa enää...olkoon koko laihdutus sitten..
treenaanko liian isoilla painoilla vai mitä?AUTTAKAA NYT JOKU, olen ihan niin masentunut kun voi olla...
Vastaukset 6
Vanhimmat
hulluna olen lenkkeilly/hiihtänyt/jumpannut,,n.kuukauden päivät ja vaaka näyttää 75kg,kuten kuurin alussa,,täälläkin ketuttaa tosi paljon,,mutta nyt kyllä jätän kaiken turhan pois,ja keitto/ruisleipä linjalle kuukaudeksi,,ei helkkari eiköhän läski ala sulamaan!Tavoitehan minulla olisi 64kg kiloon toukokuun loppuun:)
Olen itse saanut jo 3-viikossa painosta
pois 7 kg, vielä yli 20kg saamatta,
7 viikkoa kuuria jäljellä ja takuuvarmasti saan
suurimman osan pois. Kokeilkaa ja ihmetelkää,
tämä toimii.
saman verran viikossa ja eikä maksakkaan kun 5€.
http://www.kauneusjaterveys.fi/article114230-1.html
Ittelläni menossa pv4 ja 5kg lähteny.
miettikääpä haluatteko pois nesteitä vai läskiä?
Noi dietit yleenä poistaa kehosta nestettä ja sitähän meillä kaikilla on ja paljon. Läski on kevyttä eikä sitä yleensä poistu kun sen 500g/viikko.
Suosittelen terveellistä ruokavaliota ja liikuntaa, se on kaikki ittelle.
Kehon rasvaprosentin mittaus on kanssa palkitsevaa.
Ehdottaisin, että laskisit laihdutustavoitteitasi pienemmiksi ja ottaisit rauhallisesti. Hiljaa hyvä tulee. :o) Terveellisempääkin on keholle, kun ei noita mahtidieettejä lähde harrastamaan. Ota vaikka viiden kilon etapeissa kerrallaan. Tai jopa parin kilon etapeissa ja tähtää siihen "terveelliseksi määriteltyyn" puolen kilon painonlaskuun viikossa.
Saattaa muuten tuo painonlisäys johtua menkoistakin, ehkä? Nyt kun ensimmäistä kertaa elämässäni oikeastaan painoani seuraan - ja kolmenkympin ikä jo lähestyy :o) - huomasin menkkojen nostavan hetkellisesti painoa reilun kilon. Voisiko kohdallasi olla tuosta kyse?
Oma kesätavoitteenihan oli 70 kg, joten huomattavasti pienemmästä pudotustavoitteesta on minun kohdallani kyse (lähtöpaino meillä oli aikalailla sama). Paino on minulla pudonnut siinä puolisen kiloa viikossa, nyt huidellaan 75,4 kg:ssa. Itse olen käynyt salilla noin viisi kertaa viikossa, tunti kerrallaan, ja pyrkinyt syömään terveellisesti. Kaloreita en ole laskenut sen kummemmin (en yksinkertaisesti viitsi), lähinnä vain jättänyt makeat herkut pois ja pyrkinyt syömään aikaisempaa enemmän proteiinipitoista ruokaa. Tosin viikonloput on erikseen, silloin herkuttelen vapaasti, tosin salilla käyntiä unohtamatta. :o)
Hengitä syvään ja mietihän noita tavoitteitasi uudestaan! Tsemppiä!
laskea kaloreita niin suosittelen käymään kalorilaskuri.fi on tosi hyvä juttu!