Moni parisuhteessa oleva nainen hehkuttaa, miten onnellinen hän on sen oikean kanssa. Jokaisella kolikolla on kuitenkin aina myös kääntöpuoli... Ja minusta on alkanut elämänkokemuksen karttuessa tuntua, että epävarmat hehkuttaa esim. täällä löytäneensä unelmiensa miehen ja miten onnellisia ovat... Jos olisivat onnellisessa suhteessa, riittäisikö heidän aika notkua näillä palstoilla? Vakuuttelevatko he loppujen lopuksi vain itselleen? Vai onko joku mies manipuloinut heidät uskomaan, että parempaa miestä ei löydy?
Ei vaan tajuu...
26w akka
5608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
netissä. Tutustutaan, hehkutataan "kun minun miehelläni on nuha, yhteiskunta pysähtyy".
Parisuhdeongelmat, pornon katsomiset, pettämiset, yhteenpalaamiset, avioerot käsitellään kaikki nettipalstojen kautta.
Puoliso on viereisellä koneella, joten sille voidaan lähetellä välillä terveisiä nettiteitse. :) *pus*
jos on koneet kotona tai jos joutuu olemaan rakkaastaan erossa.
epävarmoja kaikki ole jotka onneaan tääl hehkuttaa. Ite en oo koskaan tänne tullu iloitsee onnellisesta parisuhteesta vaik oisin voinutkin kun oon seurustellu. En vaa viitti sit missää netis hehkuttaa. Luulen, että jotkut kuitenki haluaa jakaa tääl kokemuksiaan toisten ihmisten kanssa ja keskustella onnellisesta parisuhteestaan. Ei voi tietää.
että aikaa riittää kun tuo ihanainen mies käy töissä pitkiä päiviä. Onnellinen suhde ei välttämättä perustu siihen että ollaan kylki kyljessä kiinni jatkuvasti ja kaikki tehdään yhdessä. Onnellisuuden salaisuus meillä on siinä että meillä on kummallakin oma elämä, jaamme ne vain.
Hehkutan aiheesta, kiitos. Ja tässäkin, puhun vain omasta puolestani. Uskon vakaasti että jotkut hehkutukset ovat lähinnä yrityksiä vakuuttaa niiden kirjoittaja asian paikkansapitävyydestä.
***
elää ihanassa parisuhteessa, niin kyllä siinä jonkinlainen tarve tulee julistaa tätä ihanuutta koko maailmalle. Parempi hehkuttaa netissä kuin oikeassa elämässä, sillä kaverit saattaisivat tulla kateellisiksi ;)