Mikähän logiikka saa täysi-ikäiset isät alentumaan hävyttömän huutelijan tasolle lasten jääkiekkopelejä seuratessa? Kiroillaan, huudetaan tuomarille, huudellaan jopa pelaajille ja käyttäydytään muutenkin kuin 2-vuotiaat uhmaikäiset lapsukaiset?
Voisiko joku selittää tämän miehen logiikan?
Voisiko joku selittää tämän miehen logiikan?
Vastaukset 11
Vanhimmat
miksi paheksut miehiä jotka uskaltavat näyttää tunteensa avoimesti?
Onko oikea paikka purkaa aggressionsa pelaavien lasten niskaan?
huutelevat tuomarille ja nyt että lapsille?
...huudellaan hävyttömyksiä, niin eikös silloin oikeastaan huudeta lapsille?
Samat isänmaamme toivot huutavat tuomareillekin, ei mitään rajaa mitä suusta tulee ulos.
vihdoin uskaltavat avoimesti näyttää tunteensa
Minusta tuollainen käytös lasten peleissä on hävytöntä, en ymmärrä, miksi aikuistenkaan pelissä sellaista pitää sallia.
Kun ei se oma luistin aikoinaan kuljettanut kortteliliigaa korkeammalle, niin yritetään sitten pojasta tehdä uusi Kurri vaikka väkisin. Siinähän sitä onkin tunteenpaloa kerrakseen.
Omalle lapselle huudetaan myös "kannustavia"sanoja, pahin mitä olen kullut, oli että "tapa se".
Voitko kuvitella!
Noh, olenhan minä ennenkin jo tiennyt, ettei lisääntyminen älliä vaadi.
Just tossa pokattiin AAA:n C-95 runkosarja voitto...
Älytöntä kattoo ku meidän kahta parasta pelaajaa hakattiin koko ottelun ajan. Joo se tietty kuuluu pelin henkeen. Tosin ei hirveesti huvita alkaa opettaa 15 vuotiata siitä miten tapellaan kaukalossa. Mut jos tuomarit ei tee työtään niin jonkuhan se on karsittava
Se oli jännä huomata miten asiallisesti kannustus huudot oli... tietty tuomari sai kuulla osasa, mut se johtu lähinnä siitä että jätti viheltämättä muutamassa kohtaa jotka meidän mielestä ois pitäny ehdottomasti ottaa pois.
Itekki tais ärräpäitä lennellä, mut se johtu siitä että oma joukkue oli sillon ku unessa... Vähän niitä pitää herättää että nyt ei olla piknikillä, mut oon kuullu pahempaaki kielen käyttöö.
Nää tapa, verta pakkiin, puuta purukalustoon ei oikeestaan kuulu kiekkoon ja ne heitetään lähinnä vitsinä, mut samalla siinä on ohje että pitäs pelata kovasti.
Jääkiekkohan on laji jossa kentällä 2 veskaria 10 pelaajaa. Kaikki muut on sit tuomari-valmentajia.
Jos pitäs miettii mikä sen tekee tän tason alenemisen lapsen sijalle niin on se mitä ratikka sano. Omasta pojasta halutaan sitä teemu selännettä ja sit miesporukassa se tyhmyys tiivistyy. Se on kilpailua siitä kuka heittää parhaat herjat...
Siis kyseessä on C-93 :D
Ja toi tappelujuttu, se on perseestä, mut nii on asevarusteluki.