hinta/laatusuhde kohdallaan!!! Ja paskanmarjat! Täyttä purkitettua paskaa, jota kaupitellaan Amerikkalaisena jo yli 120 vuotta toimineena yrityksenä. Todellisuudessa sillä ei ole mitään tekemistä Usan kanssa. Purnukat valmistetaan ja pakataan Puolassa. Ilmeisesti kaikkien tuotteiden raaka-aineena on sama perusmömmö, johon lisätään vain eril. pahanhajuisia lemuja. Yök!!!! Ennemmin ostan Oriflamea. Tiedän ainakin mistä tulee ja mitä saan. Purnukoiden päälläkin lukee jopa jótain suomeksi, kaikki kun ei osaa venäjää tai puolaa.
Avon
laatuako
473354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
en ole käyttänyt avon tuotteita,paitsi yhtä silmänympärystuotetta.näytteestä kokeilin kerran paria kasvorasvaa.ihmettelin myös miksi niissä oli todella paha haju,ennen en ole niin outoon hajuun törmännyt.en voisi sen hajuista voidetta kasvoilleni laittaa.
Aikoinaan ostin muutaman kerran Avonilta, mutta käsivoide oli paakkuista ja silmänymp.voide vanheni muutamas kuukaudes, joten sen jälkeen en ole tilannut Avonilta, enkä aio tilata. Ja täälä palstoilla kun pyörii, niin Avonaktivistit kyllä kans myrkyttää omaa bisnestään armottomalla kehumisella ja kauppaamisella!
Avonin tuotteista. vain muutama tilaamani tuote on ollut hieman pettymys. Mielestäni muidenkin merkkien voiteissa on pahantuoksuisia ja niin myös avonin, mutta ei se tee niistä tuotteista huonompia. tietää ainakin että ei seuraavalla kerralla tilaa niitä.
meikit, suihkusaippuat, shampoot, ihonhoitotuotteet on aivan parhaita avonilla. En osta enää muualta.
suihkusaippuoita!!! Haisevat karmealle, eivätkä vaahtoa ollenkaan. Hiustenpesuaineella hiukset jää likaisiksi ja hoitoaineilla ne läntistyy päätämyöten. TODELLA LAATUKAMAA!!!!
oriflamen vastaisku??? ;o)))
tuli vain ihan mieleen, jotenkin ja jostakin....
niin täällä pyörii "vippareita", jotka myyvät ja ensisijaisesti haluavat lisää myyjiä joukkoon. Eli Avon on mennyt sihen missä Oriflame on ollut vuosia: tuokaa lisää myyjiä, muulla ei niin väliä, myynti nousee siinä sivussa. Aikoinaan naurettiin että "jokainen Servin siivooja" on Oriflamelainen ja kohta on sama tilanne Avonillakin.
Mary Kay on enemän myyntiin keskittynyt, siitä korkeat hinnat. Taitaako tuo Colosse olla ainoa, joka yrityksenä arvostaa kosmetologin koulutusta? Ottavat kyllä kaikki alasta kiinnostuneet mutta antavat arvoa kosmetologeille. Nämä O ja A eivät sitä tee, onhan kummassakin niitä mukana mutta yritys itse ei niistä juur piittaa.
Itse en käytä mitään näistä mutta sivusta seuraan lähinnä markkinointitarkoituksessa mitä kukin yritys touhuaa - mielenkiintoista :)
kokeilkaa jokainen jotakin ko. firman tuotetta ja todetkaa itse mitä roskaa se on. Loppuu tämä paskanjauhanta kertaheitolla!!!
Kysy kampaajaltasi minkälainen hiustyyppi sinulla on, jos et itse osaa arvioida, hän kyllä osaa.
Ostat sitten sen mukaisia tuotteita, niin saat puhtaat ja terveet hiukset.
"Ostat sitten sen mukaisia tuotteita, niin saat puhtaat ja terveet hiukset."
Ehkä voisit selittää miten tämä toimii? ;)
Tarkoititko Avonin tuotteita?
Ostat sitten mistä ostat, kunhan ostat hiustyyppisi mukaisia tuotteita
..ja mistä sen näkee, että osaa ostaa ne oman hiustyyppin tuotteet? ;)
3 tapaa:
1. otamalla itse selvää ja tutkimalla nykyillä tuotteilaan miten hiukset reagoivat
2. Kysymällä kampaajalta tms ammatti tyypiltä
3.Ostamalla erillaisia tuotteita ja 2viikon kokeilut jokaisella :D
"2. Kysymällä kampaajalta tms ammatti tyypiltä"
Tähän en luottaisi, koska eivät yleensä tiedä tuotteista mitään.
Miksi et luota kampaajaan joka tietää ammattinsa puolesta kaiken hiustyypeistä ja niiden hoidosta?
Ei ihme jos hiuksesi lätistyvät jos käytät hiustyypillesi liian hoitavia tuotteita. Ei sillä merkillä niin väliä ole kunhan tiedät tyyppisi.
ovat aika suuret maat siis kosmetiikkkamarkkina-alueellisesti.
Sielä menestyy tosin vain laatu-brändit.
Avon on perustettu kuten sanottu...ja tehtaita useampia. Riippuu vähän mikä tuote ja mistä tehtaasta, käsittääkseni...
Tosin Suomessa lainsäädännön mukaan pitää olla
asiat hoidettu suomenkielellä sekä jopa ohjeistettu suositus ( tietoni mukaan) että myös tuotteen nimi esim. suojavoide måste på svenska myös olla....
mun tilaamissa avonin tuotteissa on suomenkielellä ollu tuotteen nimi ja käyttöohjeetki ihan, että ottaa sit vaikka sen silmän käteen ja kattoo tarkemmin.
Ja musta tuntuu et noi avonin haukkumiset on vaan sitä et ku pitää vaan saada jostain valittaa.
Mut eihän nuita tuotteita oo pakko käyttää. Ei muuta ku mäntysuopapullo kätöseen ja pesulle siitä..
kauhea ole, kun lukee uutuustiedotetta tästä:
http://www.jaxpe.com/foorumi/index.php?board=20;action=display;threadid=2211
jokainen valitkoon itse mitä käyttää. Vaikka olen innokas Huippumalli haussa -ohjelman katsoja, en silti käytä Oriflamea enkä osta vaatteitani Vero Modasta. Enkä ole niin täti että käyttäisin Marimekon tuotteita vaikka suomalaisena olen ylpeä Marimekosta.
Toivottavasti uusi johtaja ei vain vie Marimekkoa ihan alas, Kirsti Paakkanen tunnettiin korkeatasoisesta tyylistään...
Ai että pitää ottaa silmä käteen - joo-o. Olen kuullut konsuslteilta että heitäkin harmittaa kun osassa purnukoita Ei lue mitään suomeksi. Täytyy sanoo heillekin sitten ohjeita.
Enkä valita, en vain pidä siitä kun kaikki venäläiset meiningit tuodaan tänne. Olkaamme Pohjoismaalaisia eli suomalaisia!
Suomi täynnä korkeatasoista kosmetiikkaa, sitä minä käytän.
Jos kerran jo silmillä katso, niin kannattaisi vielä otta tiedoksi, että tuoteselityksiä on käännettynä jokaisen maan kieleen missä Avon toimii, paitsi tuoteseloste on kerroksittain, joten jos ei tuttua kieltä heti huomaa, niin kannattaisi kalvon kerros repiä pois, kunnes löydät ohjeet Suomeksi :)
Kannattaisi kokeilla
Samaa kamaa löytyy kyllä marketeistakin. Jossakin hoitoaineessa näin hyviä kosteuttavia aineita, mutta purkki taitaa olla täynnä silikonia eli muita aineita on vain hitunen, eikä ne pääse vaikuttamaan silikonin alta. Mistähän ne on saanut päähänsä, että Avonin hiustuotteet sisältää veteen liukenevaa silikonia???
Onko kellään Naturals-sarjan hiustuotteita? Voisitko kirjoittaa INCI:n siitä?
Itse konsultoin avonia ja oriflamea ja olen suht tyytyväinen harrastukseen.
Miksi?
-Siksi etten pääse shoppailemaan.
Perhessä on pieniä, eläimiä ja partneri jotka tekevät jo pelkästään ruokakaupassa käymisestä erittäin vaikeaa, puhumattakaan kosmetiikka puolelle mnemisestä, jolloin pikku kätöset ovat joka hyllyllä, mies ei jaksa odottaa ja koira ehtii sillä ajalla paskoo aton ruosteen väriseksi! Enkä itsekkään kestä sitä päänsärkyä joka koko hässäkästä aiheutuu, kun olen helppo stressaamaan.
Yleistä konsultinnoinnista ja tuotteista:
Mukavaa:
-odottaa kotipostiin paketteja
-suht helppo tilata (paitsi avonin vittumainen automaattinen uloskirjautuminen kesken tilauksen)
-Sopivia tuotteita minulle
-tyytyväisiä tuttuja tilaajia (sukulaisia lähinnä)
-hyvät tarjous hinnat jaksoittain ja alennukset
-näytteiden tilaaminen (0,50-1,50€)
Avonista huonoa:
-Osassa näytteissä ei lue suomea (suurimmassa osassa joka on perseestä!!)
-sensses- tuotteita voi verrata halpahallin avea tuotteisiin, jotka ovat aivan saman tyyppisiä, mutta puolet edullisempia. aveat ainaki vaahtoaa.
-Konsulttialennus pitäisi saada kaikista tuotteista. Eikä niin että demoissa lukee minillä netissä "ei kauneuskonsulttialennusta" ja samaisessa paperi vihossa ei ole mitään mainintaa koko alennus-hommasta!
-Logotuotteet eivät saisi maksaa. ne voisi ennemminkin olla joka konsultin "etuna" muita tuotteita tilaessa, kun kerran joutuu mainostaa firmaa.
Oriflame:
-Todella huonot palvelut!!! Siis ihan älyttömän surkea opastus uusille sivujen kautta rekisteröityneille tilaajille/konsulteille! Asiakaspalvelu ei vastaa. konsultit/tiimin vetäjät eivät vastaa. Joudut itse arvaamaan kaiken, ilman mitään opastusta.
-Oriflamen sivut ovat kaikki konsulteille liitteitä, jotka eivät toimi normaalilla tietokoneella.
-Liikaa voiteita ja sika kallista!
-Myös tarjoukset ovat todella mini-pieniä.
Jokaisessa firmas omat häpeänsä ja parhaat puolensa. Itse olen tyytyväinen näihin kahteen ainakin, valikoin sit niistä omat hyvät puolensa ja parhaat tarjoukset. :)
Mary Kay? Aika harvassa ovat markkinoimassa tai ei mun eteen ole tullut kuin yksi. Tämäkin yksi oli hyvin tietonen, mitä aineita tuotteet sisälsi. Jopa oli laittanut listan, että asiakkaan on helppo katsoa, mitä aineita pullot sisälsi. Ehkä tässäkin on henkilöstä kiinni.
Inhottaa, kun monella konsultilla ei ole purkkeja mukanaan, mistä näkisi mitä sisältävät. Eivätkä osaa sanoa mitään. Kehuvat hymysuin, että on aivan ihanaa...just joo. Ehkä sitä paremmin lähtee lähikauppaan valkkaan voidetta.
tiedätkö, että nämä Mary Kayt maksaa aivan sikana? Parista rasva tuubista saat pulittaa keskim. 150 euroa. Eikä ne yhtään sen parempia loppusissaan ole ollut mitä olen kokeillut. Siinäkin vain jonkin Amerikkalaisen ämmäm rikastumis unelmaa viedään eteenpäin ja huimalla vauhdilla kun ajatellaan hintoja. Olin yksillä kutsuilla. Naiset eivät kehdanneet olla ostamasta niitä mömmöjä, kun oli tuttu myyjä. Useammista tuotteista ei ollut edes mallipurkkia esittelijällä mukana. Jokin epämääräinen lappunen raaka- aineista vain ja tietty kallis hinnasto ja sujuvat palopuheet. Mitä olen jälkeenpäin jututtanut niitä ostajia, osa on perunut tialuksensa heti tilaisuuden päätyttyä kotoa ja osa ei ole edes raaskinut purkkejaan avata, kun olivat niin kalliita.
En kommentoi tuotteista mitään mutta mua risoo yli kaiken nuo konsultit sun muut tiiminvetäjät jotka mainostaa avonia ihan joka paikas!! Misään keskustelupalstalla ei voi käydä etteikö josain muodos avonia kehuttais. Ja erityisesti tämä yks naikkonen joka esiintyy useemmalla palstalla ja kerkee joka paikkaan asiaansa kehumaan, avonilla on oma keskustelupalsta, eikö niihin kehumisiin vois keskittyä pelkästään siä?? AAARGHHHHH!!!!
Pistä linkki tulemaan, jos sellane muka oikeesti on.
Pakko vastata sellaiseen viestiin.
Elikkä kaiken kaikkea olen ihan varma, että sinulla ei ole läheskään aavistusta mistä Oriflame saa tuotteiden raakaaineita...
Kannattaisi hieman tutkia.
Avonista ehkä sen verran, että se toimii 120 maassa ja vuosittain he panostavat enemmän ja enemmän laatuotuotteisiin. Olen käyttänyt Avonia itse jo pitkiä vuosia ja huomaan kehityksen. Olen siihen todella tyytyväinen. Koska hinta ja laatu suhde on hyvä niin tuotteita tulee olemaan tulevaisuudessakin helppo myydä. En tiedä mistä oikein olet kiukkuinen, mutta ilmiselvästi asia on sinulle todella tärkeä, muuten et olisi vaivautunut sellaiseen...
Avonin raakaaineet ovat juuri samoja, mitä Jenkeissä myytävissäkin tuotteissa ja ihan yhtiön toimintoja kehitelleen kannatti rakentaa Eurooppa markkinoita varten itsenäinen tehdas. Silloin kun Puolan tehdas rakennettiin oli se paras ratkaisu. Kuitenkin Ida Eurooppakin kehittyy aikamoisella vauhdilla joten kuinka pitkäksi aikaa toimintaa jatkuu Puolassa riippuu taloudellisesta tilanteesta. Jos yhtiön kannalta pitäisi muutta jotain niin, sitten se ehkä vaihdetaan Suomeen. Maailma on aivan ihana paikka joten jos katsot sitä liian suppeastin ei taida hyvä seurata koska voit jäädä aivan mahtavista mahdollisuuksista paitsi. Elämäsi liukuu ohitsesi...
Mikä sinua sitten vaivasikaan toivon todella että pääset siitä yli jonain päivänä.
Hyvää pääsiäistää :)
kun noin hermostut toisten ihmisten mielipiteistä?? Taidat olla itsekin Avon kolsultti. Olin muuten itsekin vielä pariviikkoa sitten, kunnes hoksasin mitä totaalista kusetusta se koko roska on. Ensinnäkään missään muussa firmassa ei typuteta ja myydä yhtä agressiivisesti kuin tässä. Ei mene päivääkään ettei sähköpostiin ole tullut jonkin moista muistutusta siitä milloin tilaus tulisi tehdä. Suoraan sanoen määrätään tilaamaan!!!! Tyyliin vain 14 29 konsultista on nyt tehnyt tilauksensa, tilaa pian vai haluatko tiimille huonon tuloksen??? Mitä tuntuuko hyvältä toiminnalta? Sitten toiseksi jokaviikkoa jokin tiiminvetäjä tms. soittelee myynti palopuheitaan ja ohjeitaan kuinka huijata asiakkaita tilaamaan mitäkin tuotetta. Miten kellekkään mitään myöt, kun yhden kokeilukerran jälkeen sanovat etteivät halua enää koittaa ko. firman tuotteista mitään. Syytä siihen mikseivät halua tilata en yhtään ihmettele. Ei se mitään laatua ole. Teinityttöset voi ihastua värikkäisiin purnukoihin yms. mutta ostovoimaisemmat asiakkaat eivät niihinpäin edes pyllistä. Laatua saa mielestäni esim. Nivealta, Lumenelta ja apteekin sarjoista, joita niitäkin voi tilata netinkautta.
No kuule mistähän se Avon saa tuotteidensa raaka-aineet? Ihanko sieltä luvatusta maasta Amerikasta? Jos kerran tiedät niin teepä lista. En nimittäin minäkään ole koskaan saanut tietää, vaikka olen niitä purnukoita kaupitellut.
Maailma on tosiaankin ihanapaikka, mutta ilman Avonia!!! Amerikkalaiset akat nyt ostaa ja ihannoi vaikka muulinpaskaa purkissa, kunhan se tarpeeksi elvistelemällä kaupataan ja kunnolla kehutaan ennen ja jälkeen kuvilla.
Mitähän ne aivan mahtavat mahdollisuudet lienevät??? Jään odottamaan innolla!!!
oikein perselaskut liittountuessaan Avonin kaltaisen lässyputiikin kanssa. Eipä ois kannattanut Paakkasen yritystään myydä nyt sen vuosien työ valuu hiekkaan.
Itse en ole avonilla huomannu tyrkytystä. sähköpostiin en ole muuta saanut, kuin tilausksen yhteydessä tulleet "kuitit" ja silloin jos tulee kysyttävää kysyn tiiminvetäjältä. Minul on hyvä semmone, aloitin avonin kysymällä 3:lta eri vetäjältä kaikkea kopnsultoinnista ja päädyin girlpower82.seen. Jaanuskat ja oreliat on aivan vittupäitä mielestäni, mainostavat joka palstalla niin että päätä särkee ja todella tympii ja hävettää heidän jatkuva mainostus!
Oriflamessa taas oli hirvee tyrkytys päällä kun liityin. kalliskin on.
Ei ne teinit mitää osta! olen yrittäny kaupata, mutta miksi ostaisivat kun äiti ei ole koulussa maksamassa ja sitten kun saa rahaa äityliltä niin mennää ryyppää.
Jännä, miten kaikkea uutta pitää aina hieman epäillä. Suomalaisille Avon on vielä niin uusi juttu, ettei siihen osata suhtautua samalla tavalla kuin muihin kosmetiikkamerkkeihin. Lisää tietoa kaivataan vielä paljon, ennen kuin ennakkoluuloista päästään. Täällä meidän lintukodossamme Avon on outo vieras, mutta ulkomailla, varsinkin Amerikassa se on vanha ja arvostettu yritys, joka on jo vuosia ollut sadan kuuluisimman brändin listalla (sija 62 vuonna 2006). Ykkösenä on tietysti Coca-Cola. Juuri muita tunnettuja kosmetiikkayrityksiä ei listalla keikukaan Avonin, Lorealin ja Nivean lisäksi. Myöskin arvostetuissa Beauty Awardseissa (www.cew.org) Avonin tuotteet ovat menestyneet useina vuosina. Kyseisessä kilpailussa on palkittu myös Lumenelta ainakin yksi tuote. Ehkä yhteistyö tutun ja turvallisen Marimekon kanssa tuo Avonin lähemmäs suomalaisia, sillä laadukkaille ja kilpailukykyisille tuotteille riittää varmasti täälläkin ostajia. Pois turhat ennakkoluulot ja kokeilemaan. Miljoonat ihmiset eivät voi olla väärässä.
keskustelua avonin tuotteista: www.jaxpe.com
vaan kuitenkin oisi Avonin renkaat kyseessä, eikä rasvapurnukka firma??? On muuten hyvät moottoripyöränrenkaat, suosittelen!
ei yllä renkaat sinne tasolle tuossa brändilistassa jossa nimeämäsi "rasapurnukka"Avon on.
Avonin Anew-hoitosarja on muuten maailman myydyin kasvojenhoitosarja. se siitä
ja repikää te skeptikot ja mollaajat siitä lisää.
Voihan täällä huudella haukkua ja huhuilla ihan mitä vain... totuus on ja pysyy Avonista.
Se on ollut Lorealin jälkeen maailman 2. suurin kosmetiikka firma jo vuosia. Ja tietääkseni tälläkin hetkellä ainakin 3. suurimman joukossa.
Suomessa Avon on ollut apteekkienkin valikoimassa aikoinaan erään lääketukun tuodessa sitä maahan.
Apteekkituote ja Suomi??? niin siinä teille skeptikoille purnattavaa eikun pureskeltavaa mielellsänne.
Joten tuskin tuotteet nyt ihan sitä "itseensä" mitä täällä taas provotaan, tai siis yritetään provota.
"Suomessa Avon on ollut apteekkienkin valikoimassa aikoinaan erään lääketukun tuodessa sitä maahan" -
eikö kannattais ottaa selvää ensin ettei nolaa itseään täällä, vaikkakin saa tehdä sen anonymisti? Kun Lääketukku toi Avonia maahan, sitä myytiin samalla tavoin konsulttien välityksellä, silloin myyjiä vain kutsuttiin Avon-Ladyiksi. Avonia ei ole koskaan myyty apteekissa, vaikka jostain kumman syystä aina löytyy joku, joka jaksaa näin väittää.
t. entinen Lääketukulainen
jos Avonin renkaitakin myy ja markkinoi "kosmetiikkafirma" niin varmasti on rengas-Avon kyseessä.
nim. lukutaito kunniaan
ovat olleet kyllä apteekeissa myynnissä.
Myös Avon-Ladyillä myöhemmin myös tältä maahantuojalta.
Nyt taisi mennä ex-lääketukun työntekijän pasmat sekaisin...tai ehkä olet nuorempaa työntekijäluokkaa jolloin et edes asiasta tiedä?
Totuus on se että apteekin hyllyillä olivat ostettavissa.
Ei taatusti ole ollut apteekissa! Kemikaliokaupoissa kylläkin 60-luvulla, silloin toimittaja (huulipunien valmistaja) oli Leiras.
Lääketukku alkoi tuomaan Avonia maahan vuonna 1987 ja VAIN Avon-Ladyjen avulla toimi myynti.
t. eläkeläinen
Eihän sitä tarvitse mitään epäillä, kun lukee mitä purkki sisältää. Aika samanlaisia ovat L'Orealin tuotteiden kanssa. Ryppyvoiteissa on INCI:n alussa silikonia, että täyttävät rypyt, jolloin tuntuvat sileiltä. Tämä myös johtaa ryppyjen syvenemiseen. Jep, hyvin laadukkaita tuotteita. Lisäksi tuote kuulostaa todella halvalta, jos se sisältää mineraaliöljyjä.
Miksihän se L'Orealki on niin suuri brändi. Olisiko mainostamisella jotain tekemistä asian kanssa? Rahat menee vain mainostamiseen, mutta tuotteet ovat huonoja. Tyhmät ostaa, kun uskovat kaikkea.
Lainaus :
"Avon
Kirjoittanut: laatuako 16.3.2008 klo 11.19
hinta/laatusuhde kohdallaan!!! Ja paskanmarjat! Täyttä purkitettua paskaa, jota kaupitellaan Amerikkalaisena jo yli 120 vuotta toimineena yrityksenä. Todellisuudessa sillä ei ole mitään tekemistä Usan kanssa. Purnukat valmistetaan ja pakataan Puolassa. Ilmeisesti kaikkien tuotteiden raaka-aineena on sama perusmömmö, johon lisätään vain eril. pahanhajuisia lemuja. Yök!!!! Ennemmin ostan Oriflamea. Tiedän ainakin mistä tulee ja mitä saan. Purnukoiden päälläkin lukee jopa jótain suomeksi, kaikki kun ei osaa venäjää tai puolaa."
No mielestäsi ei nokiakaan kai sitten ole enää suomalainen...kun tehtaita myös muualla kuin kotimaassa???
Noh?
joita ei OF:kään ilmoita
"Miksi tuotteiden raaka-aineita ei ole kerrottu suomen kielellä?
Laki määrää, että kosmeettisen valmisteiden ainesosat merkitään Euroopassa ns. INCI-nimikkeistön (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) mukaan. Yhteinen nimistö mahdollistaa sen, että aineet voidaan kaikissa jäsenvaltioissa tunnistaa samalla nimellä. Tällä halutaan suojata kuluttajaa, sillä vain näin hän voi helposti havaita ne aineet, joita häntä on neuvottu välttämään riippumatta siitä, missä Euroopan maassa hän asuu tai ostaa kosmetiikkaa. Ennen yhtenäisen lain voimaantuloa valmistajat voivat piilottaa raaka-aineita monimutkaisten kemiallisten nimikkeiden taakse, mutta lakimuutos vuonna 1996 poisti tämän mahdollisuuden. Myös allergiatestien tulokset ilmoitetaan INCI-nimikkeillä. Näin kuluttaja voi helposti ja luotettavasti tarkistaa raaka-ainelistasta, sopiiko tuote hänelle. Kaikki Oriflame-valmisteet sisältävät lainmukaiset raaka-ainemerkinnät. Raaka-aineet ovat esillä myös Online-tuoteluettelossa. Myös piiriedustajilla ja aluejohtajilla olevat Infokansiot sisältävät tiedon tuotteiden raaka-aineista. Epäselvissä tapauksissa kannattaa ottaa yhteyttä suoraan maahantuojaan."
http://www.oriflame.fi/faqs/showFaq.jhtml?faqCatId=102&mSN=20&faqId=748
Minun mielestäni Avonilla on todella laadukkaita ja hyviä tuotteita hintaansa nähden. Tuotteissa ei ole mielestäni liian voimakkaat hajusteet. Suihkugeelitkin vaahtoavat minusta erittäin hyvin. Olen ollut monta vuotta jo tyytyväinen Avonin asiakas. Kaikki tuotteet, mitä olen sieltä tilannut, ovat sisältäneet suomenkieliset ohjeet, lukuunottamatta joitain kaupanpäällisiä.
Eli avonin ja ofiflamen tuotteet voi ostaa minulta, myös lr (jota ei saa mainostaa naurettavaa) :D pistä sähköpostii niin annan kuvastolinkit ja tilaus-tiedot tarkemmin. [email protected]
tuputtajat v....tt..!!! Kaupittele muualla. Itsekin välitän molempia tuotemerkkejä, mutten niitä tuollalailla tuputa. Sitä paitsi jokainen voi tilata näitä molempia ihan omilla tunnuksillakin, niin ettei tarvi kenenkään paskapään tilaustiliä kasvattaa. Senkun rekisteröityy nettiasiakkaaksi tai konsultiksi.
laadukkaampaa purkitettua paskaa edulliseen päivän tarjoushintaan. Ota rohkeasti yhteyttä. Laita sähköpostii niin annan tuotetiedot ja kuvastot / tilaustiedot tarkemmin. [email protected]
HUOM! KESKUSTELUISSA EI SAA MM.MARKKINOIDA TAI MAINOSTAA TUOTETTA TAI PALVELUA!!!! REVI SIITÄ!!!
jos navettaan paskot?? :D Ajattelin nyt alkaa mainostaa samalla lailla kuin muutkin kusipäät, eli joka palstalle avonia vaan!! Arvaa vaan onko itseäni vituttanu viimeiset 2kk aikana kun kaikki palstat tyrkyttää avonia väkisin? Tätyyhän sitä itsekkin kokeilla kun kerran niin suosittua on!
Revi itse vaan. Tartteeko hyvät karvanpoistoliuskat vai mitä meinaat repiä? Nyt olis myynnis halpaa hintaa lähtee kans, niinku toi sun vakomömmös mitä kaupittelet. Tai ehkä intiimipesu olis sulle sopivampi homma... ;)
Jotkut eivät tahdo rekisteröityä mihinkään tai heillä ei ole luottotietoja, joten miten he tilaavat? kaupastahan vastaavaa saa, mutta jos ei ole aikaa tai asuu korvessa?