Kysymys miehille:

Mitä mieltä miehet olisitte, jos 25-vuotias nainen olisi seksuaalisesti hyvin kokematon (ollut 4 kertaa yhdynnässä elämänsä aikana, 3 ekaa kertaa saman miehen kanssa ja 4. kerta toisen miehen kanssa), ja nainen olisi ollut selibaatissa tuon jälkeen vuosia, ja nainen tieten tahtoen pyytäisi tuon selibaattiajan jälkeen jotain miestä opettamaan hänet seksuaalisesti kokeneemmaksi? Eli se opettaminen tapahtuisi ennen kuin hän olisi sinun kanssasi.

Mitä ajattelisit tällaisesta? Haittaisiko se sinua? Vai olisiko parempi että nainen rehellisesti myöntäisi kokemattomuutensa sinulle, ja opettelisitte yhdessä (tai sinä opettaisit naista)? Haluaisitko tietää jos nainen olisi näin tehnyt?
132068
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

oppinut aakkoset?
Katsos sitä seksiä ei tarvitse harjoitella, kun luonto vetää tikanpojan puuhun, etkö sitä ole kuullut?
Minä menin neitsyenä naimisiin ja ei naisella ole mitään muuta harjoittelemista, kuin levittää jalkansa ja siitä se sitten alkaa ja jos on pysyvä suhde, niin jos on rakastava suhde parin välillä, niin takuulla seksi toimii, kunnes mies tulee vanhaksi ja impotentiksi mahdollisesti, mutta siihenkin on esim. viagra.
Siis siinä asiassa ei todellakaan ole mitään harjoittelemista, koska sen eläimetkin osaavat.

Äänestä
  • kertoa sinulle jotain. Tai jos hoksaat pienestä vinkistä. 1.Ihmiset eivät ole eläimiä. 2.Jos naistasi lakkasi kiinnostamasta seksi kanssasi syy voi olla sinussa. 3. Harjoittelemalla voisit oppia toisenkin asennon lauantai-iltaasi virkistämään.
    Kysäiseppä naiseltasi mitä mieltä hän on ennenkuin vastaat savu korvista nousten, pää punaisena vihasta vai tuliko apu liian myöhään.

    Äänestä

nyt meni ohi, kokematon ja yhdynnässä. Kaikkea sitä kuulee...

Äänestä
  • hyvin kokematon, jos on muutamia kertoja ollut vuosia sitten yhdynnässä, niin ei siinä paljon oppinut. Ne kolme ekaa kertaa tapahtui saman miehen kanssa ja neljäs kerta erään toisen, ja se neljäs kerta ei edes edennyt loppuun asti. Että en minä noista kauheasti oppinut, ja olen jo 25-vuotias... En osannut ollenkaan eikä miestä kiinnostanut opettaa.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    hyvin kokematon, jos on muutamia kertoja ollut vuosia sitten yhdynnässä, niin ei siinä paljon oppinut. Ne kolme ekaa kertaa tapahtui saman miehen kanssa ja neljäs kerta erään toisen, ja se neljäs kerta ei edes edennyt loppuun asti. Että en minä noista kauheasti oppinut, ja olen jo 25-vuotias... En osannut ollenkaan eikä miestä kiinnostanut opettaa.

    Mitä sun pitäisi osata? Itse olen aina naista vienyt, eikä naisen ole juuri mitään "tarvinnut" tehdä...?

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    Mitä sun pitäisi osata? Itse olen aina naista vienyt, eikä naisen ole juuri mitään "tarvinnut" tehdä...?

    pitää osata... Eihän se niin mene että nainen vain makaa kuin lahna. Silloin niillä ekoilla kerroillani en tietenkään osannut, ja mies hermostui siitä!

    Äänestä

Jos muuten vaikuttaa olevan ihan järjissään ryhtyisin funtsimaan, että mikä juju täs on takana. Jos muutenkin ihan pimee niin menis samaan piikkiin. Seksiä ei tartte harjoitella, pitää vain molemmin puolin olla ymmärrystä ja anteeksiantoa ja kertoa avoimesti niistä mielihaluistaan jotka kehtaa kertoa tai jotain sinne päin.

Äänestä

kuin se mitä teet on se nautitko siitä. Kerran tapailin hetken aikaa naista, joka oli hiukan sinua vanhempi ja suunnilleen yhtä kokenut. Hän oli seksistä hyvin jännittynyt ja tuntui ottavan sen pikemminkin "ristinä", joka pitää kantaa voidakseen olla parisuhteessa kuin asiana, joka on hauskaa. Ei siitä mitään tullut. En edes halunnut alkaa "opettamaan".

Äänestä

...konservatiivinen, ja arvostan sitä jos nainen "säästää itseään". Tällä tarkoitan siis sitä, että seksiä ei harrasteta vain huvittelutarkoituksessa, vaan seksikumppaniin liittyy aina jotain erityisiä tunteita. Minua ei lainkaan haittaa vaikka nainen olisikin "huono" kokemattomuutensa takia. Kyllä sitä jokainen oppii ku vaan yhdessä harjoitellaan

Toisaalta olen sitä mieltä, että tärkeäksi tekijäksi suhteen onnelisuuden kannaltaa muodostuu se, että mies ja nainen ovat suunnilleen "tasoissa" entisten kumppaneiden määrässä. Eipähän sitten tarvitse kummankaan morkata tai olla mustasukkainen toisen entisistä synneistä.

Summasummarum. Kaksipiippuinen juttu. Itse kuitenki lähden uuden naisen kohdalla aina siitä, että mitä vähemmän aikasempia kumppaneita sen parempi, ja varsinkin jokainen yhden illan huvittelupano on pitkä miinus naisen kirjoihin.

Äänestä
  • ne mun ekat kerrat tapahtuivat siten että pidin heistä, oli tunteet pelissä. Vaikea olisi muunlaista kuvitellakaan (olenhan ollut yksikseni jo monta vuotta, vaikka tilaisuuksia yhden yön suhteisiin olisi ollut).

    Kuitenkin pelkään miehen reaktiota tämän asian suhteen, miten hän suhtautuu siihen jos nainen ei osaa...

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    ne mun ekat kerrat tapahtuivat siten että pidin heistä, oli tunteet pelissä. Vaikea olisi muunlaista kuvitellakaan (olenhan ollut yksikseni jo monta vuotta, vaikka tilaisuuksia yhden yön suhteisiin olisi ollut).

    Kuitenkin pelkään miehen reaktiota tämän asian suhteen, miten hän suhtautuu siihen jos nainen ei osaa...

    Kirjoitit:

    "Silloin niillä ekoilla kerroillani en tietenkään osannut, ja mies hermostui siitä!"

    Hanki mukavampi mies, ei tollaiseen kusipää*än tarvitse tyytyä. Muutenkin ylipäänsä tollanen "mun täytyy oppia!!" asenne ei kuulosta oikeen hyvältä. Etsi kiva ja kokematon mies ja etene hänen kanssa sinullekin sopivaa tahtia seksin saralla. Meitä mukavia ja kokemattomia miehiä löytyy sunkin ikä-luokasta. Tsemppiä!

    Äänestä

Totta helvetissä mä haluan olla se opettaja. Ulkopuolisen opettajan hankkiminen on vähän kuin pettämistä. Voisi tulla aika riittämätön olo (ai eikö musta muka olisi opettajaksi?)...

Eli ei mua ainakaan haittaa kokematon nainen. Tietty puhtaus on vain positiivista.

Äänestä

En ole oikea henkilö vastaamaan tähän sillä itselläni ei ole kokemusta lainkaan.

Mutta minun mielestäni se on nyt melkein ihan se ja sama onko kokemusta vai ei. Tosin kokeneemmat odottavat enemmän, kun taas ne joilla ei ole kokemusta menevät fiilis pohjalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen-25v. kirjoitti:

Mitä mieltä miehet olisitte, jos 25-vuotias nainen olisi seksuaalisesti hyvin kokematon (ollut 4 kertaa yhdynnässä elämänsä aikana, 3 ekaa kertaa saman miehen kanssa ja 4. kerta toisen miehen kanssa), ja nainen olisi ollut selibaatissa tuon jälkeen vuosia, ja nainen tieten tahtoen pyytäisi tuon selibaattiajan jälkeen jotain miestä opettamaan hänet seksuaalisesti kokeneemmaksi? Eli se opettaminen tapahtuisi ennen kuin hän olisi sinun kanssasi.

Mitä ajattelisit tällaisesta? Haittaisiko se sinua? Vai olisiko parempi että nainen rehellisesti myöntäisi kokemattomuutensa sinulle, ja opettelisitte yhdessä (tai sinä opettaisit naista)? Haluaisitko tietää jos nainen olisi näin tehnyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu