Aattelimpa kysästä pari juttuu...
kummalla kantsee ottaa neulalla vai jollain muulla??? ja sen haluisin tietää sattuuko se paljon???Olen itse 13 vuotias en kai ole liian nuori???
kummalla kantsee ottaa neulalla vai jollain muulla??? ja sen haluisin tietää sattuuko se paljon???Olen itse 13 vuotias en kai ole liian nuori???
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos mitenkään maltat, odota vuosi pari. Ja neulalla ehdottomasti, mikään rei'ityspyssy ei ole steriili, eli niistä on suurempi riski saada tulehduksia ja muuta jännää oheismateriaalia. Ja sitten kun menet ottamaan sen lävistyksen, muista jälkihoito. Sitä toitotetaan varmaan joka tuutista, mutta ei turhaan.
P.S. Se nipistää jonkin verran, mutten tiedä ketään joka ei olisi siitä hengissä selvinnyt ;)
Juu odota toki pari vuotta vielä. Eikä se mitn satu, nipistää vain hieman. Puhdistaa kannattaa huolella joka päivä, ettei pääse tulehtumaan. On melkoisen kipeä jos niin käy. :) Ja alan liikkeissä niitä tehdään neulalla, ei missään tapauksessa läpi ampumalla.
siis jos katon pelkän iäsn tosta sun viestist,nii ei iäl oo välii,mut kysyt et kanttiiko se ottaa neulalla,nii se kertoo että oota muutama vuosi.