ihmisiä vielä?
onko hereillä
valvova
5203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
eihän nyt kukaan nuku:/
On läpi elämän vaivannut tämä kuuhulluus.
heräsi kun ei tullut mitään teksti mihinkää,miten sun päivä/ yö on mennyt,mulla täällä hiljaista kuin huopatossu tehtaalla
onsk nyt täysikuu? mä en tiedä kun ei nää ikkumaan kunnolla paistaako kuu
..nukahdin sitten kuitenkin, viestini jälkeen. Yö oli 'erikoinen' unineen.. Valvotti ja oli 'sähköinen' olotila, siis miellyttävä onneksi. Yleensäkin nämä täyskuun yöt ovat huikeita..vaikka tulee yksinkin oltua..välillä.
Päivällä kävin kaupungilla n.30km asioilla ja tarkkailin ihmisiä..Oli muutama harva lyhyt 'kohtaaminen' arjessa. Kiireettömyyteni antaa mahdollisuuden tavallaan tehdä jokaisesta päivästä 'eräänlainen seikkailu'.Yksinkertaisuudessaan.
Tänä aamuna..n.klo 11.30 ylös noustuani, turautin "cupita" aamukahvit. Poikani kävi Kuubassa ja toi tuliaisiksi. Joten kahvin ansiosta saattoi 'päivän seikkailu' alkaa heti eksoottisin tunnelmin:D
Olo on valvomisesta hutero, mutta suihkussa terävöityy..
Jatkoja!