Miks ihastusta

katsoa silmiin?
8634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tunteet näkyy. Silmät on sielun peili

Äänestä

jokaisen aseista. Kukaan ei halua luopua omista aseista. Tai sitten ne aseet on kehnohkot.

Äänestä

Mulla ei ole ongelmia katsella ihastustani silmiin. 90 prossaa niistä naisista, joihin olen ollut ihastunut, ovat olleet ruskeasilmäisiä, ja mä voisin katsella ruskeita silmiä vaikka tuntitolkulla.

Mulla on lähinnä se ongelma, että mä saatan sekoilla sanoissani ja jopa vähän änkyttää, kun yritän selittää jotain ihastukselleni. Siinä vaan jäätyy niin pahasti, kun joku suloinen hunajapeppu on siinä ihan käden ulottuvilla ja siinä sitten vaan yrittää pitää näppinsä kurissa!

Äänestä
  • pepulle? Sehän selittää ruskeasilmäisyyden...

    Äänestä

-pelkää paljastavansa tunteensa
-pelkää, että se toinen tykkää takaisin
-pelkää, että se toinen ei tykkää takaisin
-pelkää, että jää tuijottamaan sitä toista, eikä pysty lopettamaan

Eiköhän noilla pääse alkuun. :)

Äänestä

kun se katsoo niin syvälle ja pitkään.

Äänestä

se toinen saattaisi silloin lukea sinua suoraan silmistä kuin avointa fantasiakirjaa.

Eli ei halua paljastua. Alkaa hymyilyttään. Hermostuttaa. Mutta toisaalta lyö vain bensaa liekkeihin:)

Äänestä

eivät pidä siitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


on vaikea kirjoitti:

katsoa silmiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu