onko teillä menkat ollu paljonki myöhässä sen jälkeen ku piltsut on lopetettu? mulla ny kohta viikon,maha kyl kok ajan kipee mut ei vaan ala!!!! tein eilen raskaustestin et paksuna en ainakaan oo
pillerienlopetus ja menkat
neiti.....
4298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo itselläni tällä hetkellä 10 päivää myöhässä. 2 negatiivista testiäkin oon jo hätäpäissäni tehnyt, mutta silti huolettaa että missä ne viipyy. Ja koko ajan tuntuu siltä että ne alkais, mut eipä näy. Tää stressaaminen varmaan myöhästyttää niitä entisestään.
jos niitä oikeen oottaa niin nehän ei varmaan ala tympii tämmönen
Pillereiden lopettamisen jälkeenhän kuukautiset voivat jäädä jopa puoleksikin vuodeksi pois. Joillain siihen on mennyt vuosikin ennen kuin omat kuukautiset on alkaneet pillereiden jälkeen.
Käsittääkseni yleensä odotetaan puoli vuotta. jos ei puolen vuoden päästä kuulu mitään, niin sitten lääkäriin, jolloin ne käynnistetään keltaruhashormonilla.
mulla oli 4kk myöhässä menkat yasmin-pillereiden lopettamisen jälkeen.. olin syönyt niitä vajaa 2 vuotta.