Kun Tuomio, päätös tulee

Kun Caravaanarin, kuluttjan reklmaatiosta tulee päätös onko tuloksen kertominen täällä sallittu, kuinka monia se kiinnostaa? vai pyyhitäänkö se pois ettei kuluttajacaravaanarit saa tietää lopputulosta. Jos juttuni pyyhitään, kielletään, itse tulkitsen, että valvojat ovat tuotteiden myyjiä? Kyse matkailuvaunusta? Päätös viimeistään elokuussa tai aikaisemmin!
3918
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mistä siinä on kysymys, jos seriffi sen poistaa niin voi ottaa yhteyttä muualle. Nämä seriffit on ihan tavallisia jäppisiä, ei mitään lakimiehiä tms. ei ne kaikkea tiedä. Julkaiset juttusi ilman nimiä niin mennään lakipykälien mukaan. Oliko kysymys fordin alustasta?

Äänestä
  • Kyse ei ole Fordin alustasta! Vaan matkailuvaunun valmistuksessa tapahtuneesta virheestä ja mitä siinä asiassa vähätellään ja kerrotaan. Valmistus virhe siirretty sellaiselle alueelle josta ei valitusta ole tehty,valmistajan edustaja sekä takuukorjaaja eivät kerro totuutta missä kohdin takuukorjaus on suoritettu! Mielenkiintoiseksi asian tekee sen kun myyjäliike lopettaa merkin myynnin (toiseksi eniten myyty)vaikka oli aivan uudet myynti tilat tulossa. Olikohan myyjän tiedot minusta sellainen, miten paljon tiedän vaunujen rakenteesta ja ainoa ratkaisu liikkeen luopumiseen? Luulen että olen aika oikeassa asiassani ja sen tietää myös myyjäkin. Yli 10 vuoden yhteinen yhteistyömme on päättynyt myyjän/huoltoliikeen kanssa kun hän mielestäni petti asiakastaan harhauttavalla tavalla! Ei yli 20 vuoden kokemuksella omaava huoltoliike saisi tälläistä tehdä? Riidan vastapuoli ei pyynnöstäni julkaise riidan asiakirjoja vaikka väittävät olevansa oikeassa, MIKSI!?...Siksi kun vastapuoli on osoittanut olevansa oikeassa "EHKÄ" se jää nähtäväksi. Minä harkitsen julkaisua vaikka olisinkin väärässä on sen verran mielenkintoista tekstiä hallussani! En nyt toistaiseksi kerro enempään enkä vastaa kysymyksiin, tämä ei ole provosointia....ODOTELLAAN TULEVAISUUTTA!

    Äänestä

  • tehdastakuu kirjoitti:

    Kyse ei ole Fordin alustasta! Vaan matkailuvaunun valmistuksessa tapahtuneesta virheestä ja mitä siinä asiassa vähätellään ja kerrotaan. Valmistus virhe siirretty sellaiselle alueelle josta ei valitusta ole tehty,valmistajan edustaja sekä takuukorjaaja eivät kerro totuutta missä kohdin takuukorjaus on suoritettu! Mielenkiintoiseksi asian tekee sen kun myyjäliike lopettaa merkin myynnin (toiseksi eniten myyty)vaikka oli aivan uudet myynti tilat tulossa. Olikohan myyjän tiedot minusta sellainen, miten paljon tiedän vaunujen rakenteesta ja ainoa ratkaisu liikkeen luopumiseen? Luulen että olen aika oikeassa asiassani ja sen tietää myös myyjäkin. Yli 10 vuoden yhteinen yhteistyömme on päättynyt myyjän/huoltoliikeen kanssa kun hän mielestäni petti asiakastaan harhauttavalla tavalla! Ei yli 20 vuoden kokemuksella omaava huoltoliike saisi tälläistä tehdä? Riidan vastapuoli ei pyynnöstäni julkaise riidan asiakirjoja vaikka väittävät olevansa oikeassa, MIKSI!?...Siksi kun vastapuoli on osoittanut olevansa oikeassa "EHKÄ" se jää nähtäväksi. Minä harkitsen julkaisua vaikka olisinkin väärässä on sen verran mielenkintoista tekstiä hallussani! En nyt toistaiseksi kerro enempään enkä vastaa kysymyksiin, tämä ei ole provosointia....ODOTELLAAN TULEVAISUUTTA!

    On julkinen asiakirja. Sen voi siis julkistaa lehdessä tai netissä, koska sitä ei ole missään instanssissa julistettu salaiseksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tehdastakuu kirjoitti:

Kun Caravaanarin, kuluttjan reklmaatiosta tulee päätös onko tuloksen kertominen täällä sallittu, kuinka monia se kiinnostaa? vai pyyhitäänkö se pois ettei kuluttajacaravaanarit saa tietää lopputulosta. Jos juttuni pyyhitään, kielletään, itse tulkitsen, että valvojat ovat tuotteiden myyjiä? Kyse matkailuvaunusta? Päätös viimeistään elokuussa tai aikaisemmin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu