Minne lähettää

Minne kannattaa lähettää omia lyriikoitaan, levy-yhtiöihin vai artisteille suoraan? Omaa bändiä ei ole.
3290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oletko säveltäjä sanoittaja vai oletko tehnyt uusia hauskoja sanoituksia jo olemassa oleviin tunnettuihin kappaleisiin. Kokeile tarjoamalla niitä vaikka Jope Ruonansuulle. Levy-yhtiöihin ja radioon pääsee vain suhteilla.

Äänestä
  • Minulla on siis pelkkiä sanoituksia. Ihan itse keksimiä uusia sanoituksia, tarkoitus ei ole esim, kääntää englannin kielistä laulua suomeksi.

    Äänestä

  • nastyangel kirjoitti:

    Minulla on siis pelkkiä sanoituksia. Ihan itse keksimiä uusia sanoituksia, tarkoitus ei ole esim, kääntää englannin kielistä laulua suomeksi.

    millaisia sanoituksia sulla on? mistä ne kertoo?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nastyangel kirjoitti:

Minne kannattaa lähettää omia lyriikoitaan, levy-yhtiöihin vai artisteille suoraan? Omaa bändiä ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu