mies ja nainen luotu yhteen kun ovat niin eri planeetoilta....miehillä ns."putkiaivot" ja naisilla "tippaleipäaivot" ja kun nämä kaksi laittaa samaan talouteen niin voi herranjestas....kyllä on riitojen kirjo välillä värikästä ;)
miksi
on näin että
5180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Harhaa. Oikeasti mies ja nainen tulevat yhtä hyvin toimeen kuin kissa ja koira. Eli aika heikosti. On vain luterilaista aivopesua uskoa avioliittoon ja parisuhteiden "oikeellisuuteen."
Todella fiksut ihmiset pysyttelevät yksin, eivätkä herra paratkoon ainakaan lisäänny.
Erilaisuus on parisuhteen suola. Vastakkaisen sukupuolen omituisia mielenliikkeitä hämmästellessä ei elämä koskaan käy tylsäksi. Tosin seinien täytyy olla leveällä ja katon korkealla, ettei erilaisuus aiheuta sovittamattomia ristiriitoja.
Ennemmin minä ihmettelen, eivätkö homot ja lesbot kyllästy toisiinsa samanlaisuuttaan.
"miehillä ns."putkiaivot" ja naisilla "tippaleipäaivot" ja..."
Joo, ei ole.
putki-ja tippaleipäaivoilla tarkoitettiin naisten ja miesten erilaisuutta. Naiset miettivät asioista joskus kaikki käänteet niin ärsyttävän piiruntarkasti ja miehet taas lyhyen,selkeän yksinkertaisesti(joskus sen järkevimmän kyllä,täytyy myöntää). Joskus olisi kiva omata nuo miehen aivot...sanoo ikuinen pohtija :)
mukaan ihminen oli yhteninen pallo, missä kaksi puolta.
Näin pystyttiin yksinkertaiseen ja helppoon parivalintaan.
Korkeampi taho kuitenkin katsoi "Tässä mennään liian helpoin ehdoin", joten korkeampi tahto erotti pallon puoliskot ja näin ihminen etsii sitä oikeaa erehdysten kautta