Onko Cilest aiheuttanut hiustenlähtöä teille ketkä sitä käytätte? Minulta on alkanut lähteä hiuksia selvästi normaalia enemmän, hiusten irtoaminen alkaa näkyä jo päässä...
Onko kenelläkään tietoa, onko tilapäinen sivuvaikutus vai kannattaako vaihtaa merkkiä heti? Aiemmin käytössä oli Mercilon ja Yasmin, niistä ei tällaista. Voi tietysti olla, että hiustenlähtöön vaikuttaa muutkin tekijät, mutta kun tuo hiustenlähtö näkyy olevan ko. pillereiden sivuvaikutuksissa ja on alkanut juuri näiden parin kk aikana, jota ko. pillereitä olen käyttänyt, yhdistin sen erityisesti niihin.. :(
Onko kenelläkään tietoa, onko tilapäinen sivuvaikutus vai kannattaako vaihtaa merkkiä heti? Aiemmin käytössä oli Mercilon ja Yasmin, niistä ei tällaista. Voi tietysti olla, että hiustenlähtöön vaikuttaa muutkin tekijät, mutta kun tuo hiustenlähtö näkyy olevan ko. pillereiden sivuvaikutuksissa ja on alkanut juuri näiden parin kk aikana, jota ko. pillereitä olen käyttänyt, yhdistin sen erityisesti niihin.. :(
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mulla kans aiheutti hiustenlähtöä. Erityisesti etuhiuksia irtoili tukuittain, jossain vaiheessa mulla oli todella harvat etuhiukset. Tätä kesti n. 3-4 kk, jonka jälkeen tilanne tasaantui ihan normaaliksi ja hiuksetkin kasvoivat takaisin. Kannattaa ehkä kuitenkin kysyä asiasta lääkäriltä, jos vaivasi jatkuu kovin pitkään.