Olen ihan tavallisen näköinen ja oloinen nainen. Joidenkin ystävien mielestä olen jopa nätti.Miehet eivät usein ole kiinnostuneita edes keskustelemaan kanssani.
Naisten ja ystävien miesten, työkavereiden, asiakkaiden jne kanssa juttelu kyllä onnistuu. Osaatteko sanoa missä vika on? Pitäisikö naisen olla kuvankaunis ollakseen kiinnostava? Onko muilla samoja kokemuksia?
Naisten ja ystävien miesten, työkavereiden, asiakkaiden jne kanssa juttelu kyllä onnistuu. Osaatteko sanoa missä vika on? Pitäisikö naisen olla kuvankaunis ollakseen kiinnostava? Onko muilla samoja kokemuksia?
Vastaukset 5
Vanhimmat
6 vuotta sinkkuna on tuonut samat kokemukset.En todellakaan tiedä mikä siinä on,kun toisilla naisilla on aina vientiä,menivätpä he mihin tahansa.
Minuakaan ei kukaan mies tule jututtamaan,iskemisestä puhumattakaan.
Olen päättänyt, että en pidä sitä omana syynäni, vaan ehkä ne miehet todella hakevat aivan eri tyyppistä naista kuin mitä minä edustan.
Ehkä joskus vielä tulee sellainen mies, joka haluaa tutustua jopa minuun.Utopiaa, mutta toivossa on hyvä elää.Ei anneta periksi ja ei mollata itseämme.
Ettet pidä seksistä.
Ehkä sussa on jotain muuta joka niitä miehiä "pelottaa"? Tai jos ovat ujoja tms.
Kiitos vastauksista.
Mikä sitten on pelottavaa naisessa? Jos joku voisi vaikka tuohon kysymykseen vielä kommentoida.
En ole käsittääkseni mitenkään tyrkky,tyhmä tai sentään pelottavan näköinen(toivottavasti ainakaan).
Selitystä täydelliselle kiinnostamattomuudelleni en tunnu keksivän(paitsi ulkonäön).Ehkä minäkään en vain edusta naistyyppiä jota miehet hakevat.
Älä ole nihkeä ja pingota tai tyrkytä ittees. Käyttäydy normaalisti miesten seurassa. Juttele samoista yleisistä asioista kuin naistenkin kanssa. Heitä aina jotakin small talkia kun olet miehen tai naisen kanssa samassa tilassa (kahviautomaatilla, hississä tms.)