Prinsessat

Kuulostaako tutulta?

http://www.officialdatingresource.com/personal-issues/princess-syndrome-causes-symptoms-and-treament/

Suomesta näitä löytyy enemmän kuin mistään muualta maailmasta.
7856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tietenkään naiset eivät tätä myönnä, mutta tottahan se on. Miljoonat miehet eivät voi olla väärässä.

Äänestä

kuomaseni. Kyllä näitä prinsessoja on tullut lähipiirissä nähtyä. Jännä juttu, että he kaikki ovat miesten keskuudessa aika kovaa valuuttaa. Miten ajattelit tämän ilmiön selittää? Kumpikohan se idiootti tässä nyt on; prinsessamainen nainen vai miehet, jotka suorastaan ruokkivat tällaista naiskuvaa?

Äänestä

sovinistikuoro laulaa pääsiäissäveltä :) Kyllähän näitä reppanatyttöjä/naisia on olemassa mutta eivätköhän kuitenkin liene tavallliset naiset enemmistönä. Ja tuskin heitä Suomessa on sen enemmän kuin muuallakaan, olette vaan olosuhteista johtuen pettyneet juuri suomalaisnaisiin :)

Äänestä
  • Kiitos teidän feministien, kyllä niitä Suomessa on suhteessa väestömäärään enemmän kuin missään muualla. 'Tasa-arvoinen nainen' on järjestään tuommonen kusipää. Naisten, katsos, pitää saada kaikki ne edut takautuvasti, joista miehet ovat nauttineet vuosituhansia.

    Äänestä

  • ..Eräsmies.. kirjoitti:

    Kiitos teidän feministien, kyllä niitä Suomessa on suhteessa väestömäärään enemmän kuin missään muualla. 'Tasa-arvoinen nainen' on järjestään tuommonen kusipää. Naisten, katsos, pitää saada kaikki ne edut takautuvasti, joista miehet ovat nauttineet vuosituhansia.

    pettyneiden sovinistien kuoroa... tasa-arvoisella naisella ei ole mitään tekemistä tämän prinsessa-syndrooman kanssa. Tasa-arvoisuus on jotakin ihan muuta ja valitettavasti vieläkin nykyaikana monelle heikolle miehelle vaikeasti hyväksyttävissä :)

    Äänestä

mistään Suomesta, esim. jenkkilästä löytyy varmasti suhteessa paaaljon enemmän. Tunnetko amerikkalaista deittailukulttuuria? Olet katsonut näitä "bridezilla" -ohjelmia..ihme prinsessasatuhäitä monet naiset siellä vain haluaa.

Äänestä

MIKSI EI PUHUTA MIESTEN PRINSSI-SYNDROOMASTA?
Ai niin, miehillehan se on sallittua, on ollut aina. Kaikki tänne mulle heti, ja pojat saa kaiken, noinhan se on mennyt koko maailman sivu.
Pyörähdetään avioliitossa ja lähdetään sitten takas poikien kanssa leikkimään.
Missä vastuuntunto, jota niin naisilta perätään? Löytyykö sitä itsestännekään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies..._ kirjoitti:

Kuulostaako tutulta?

http://www.officialdatingresource.com/personal-issues/princess-syndrome-causes-symptoms-and-treament/

Suomesta näitä löytyy enemmän kuin mistään muualta maailmasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu