Tea Tree-sarja kasvoille?

Onko kellään kokemuksia tuosta body shopin sarjasta?Mulla on seka/rasvaineniho vähän pintakuiva.
Sopiiko mun iholle toi?Mitä tuloksia ootte huomannu??
Toinen vaihtoehto jota mietin on se merilevä-sarja..
51097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla on samantyyppinen iho kuin sulla ja olen ollut ihan tyytyväinen tohon tree kasvojen pesuaineeseen. Olen tosin ehtinyt käyttää sitä vain noin viikon. En ole käyttänyt niitä muita tuotteita. Iho on tuntunut ihan hyvältä eikä finnejä ole tullut vaikka olenkin syönyt huonommin.

Äänestä

tea-tree sarja tuntuu liian jyryltä omille pintakuiville kasvoilleni, joten esim. olen käyttänyt kosteusvoidetta selkään, jossa on myös finnejä. Merilevä-sarjan spf-15 voide on ihan ok..

Äänestä

Itseäni auttoi aknen hoidossa tuo teatree-sarja. (Lisänä myös tupakoinnin lopetus saattoi vaikuttaa asiaan)

Mutta pieni varoituksen sana. Kannattaa käytää teatree-puhdistusvaahtoa (tms) vain yhden kerran päivässä. Huomasin tuotteen kuivattavan vaikutuksen ja aloin käyttämään aamuisin ihan tavallista Erisanin puhdistusgeeliä ja iltaisin teatree-sarjan puhdistusvaahtoa. Myös teepuuöljy yksittäisiin finneihin on kokeilemisen arvoinen juttu. Myös mieheni on ihastunut siihen ;)

kasvovetenä kokeilin sarjan tuotetta mutta vaikutus oli liian kuivattava. (Suosittelen apteekin tuotteita kasvovedeksi ja kopsteusvoiteeksi) Tietenkin jokaisen iho reagoi yksilöllisesti,mutta näin mun kohdalla.

Äänestä

mulla on myös seka/rasvainen iho, mutta kyseiset tuotteet kirvelivät ja kuivattivat ihoani aivan liikaa. luulisinkin, että ne on tarjoitettu henkilölle, jolla on todella rasvainen iho.
itselleni löysin sopivan puhdistusvaahdon AVONilta, Pure Pore-Fection vaahtoava puhdistusaine. AVONin vaahdolla on pysynyt iho puhtaana ja huolet näpyistä olen saanut unohtaa, joten voisin suositella muillekkin.

Äänestä

Tea treen puhdistusvaahto, joka on tarkoitettu akne iholle ei itselläni toiminut kovin hyvin.
Sai kyllä kasvoihin ihanan raikkaan tunteen, mutta en huomannut pahemmin näppylöiden lähtevän..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xcx kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia tuosta body shopin sarjasta?Mulla on seka/rasvaineniho vähän pintakuiva.
Sopiiko mun iholle toi?Mitä tuloksia ootte huomannu??
Toinen vaihtoehto jota mietin on se merilevä-sarja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu