Eli, kun tatuointi jäljennetään paperiin niin millä kynällä se tehdään? Jää sellainen sinertävä jälki sitten kun on ihoon painettu kuva.. Ei ole tavallinen kuulakärkikynä tms. Kiitos, jos joku tietää!
Jäljennös..
mie vaan
44330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaan se on se paperi. Tiedätkös kun samaa tekniikkaa käytetään esim. vaatteiden kaavojen kankaalle siirtämisessä?
Kosmoskynä.. Mutta on myös kalkkeeripaperin tapaista
siirtopaperia olemassa..
sellaista paperia löytyy kun``spirit masters`` toimii smamalla perjaatteella kun esim kuitti vihko,eli yksi selitteisesti kun piirrät paperilla olevan kuvan,niin että jäljennös paperi on sen alla,niin saadaan siirtokuva,joka asetetaan iholle käyttämällä(halpa versiota)deororantti stickkiä,tai siihen tarkoitettua siirtokuva nestettä,joka laitetaan ihoon ennen kuvan iholle panoa.toivottavasti tästä on sinulle apua!tv:tatuointiartisti.
puhuit että siirtokuvan kiinnityksessä käytetään esim. deodorantti stickkiä. tyhmänä kysyn että ihanko kaupan dödö esim hajusteeton käy siihen. Toinen mitä mietin oli se että mitä vaseliiniä voi käyttää iholla kun sitä rupeaa hakkaamaan?
mihin käytetään Sappi saippuaa?
tiedätkö mistä saisi semmoisen paperin siirto koneen jotta jäisi tuo yksi piirtämis vaihde kokonaan pois?
kiitos jo etukäteen!