jotain puuttuu..

Kun on sormenpäät koko ajan auki... Käytän laadukkaita voiteita ja erikoistuotteita; rasvaan ja öljyän. Onks tää joku keväinen puutostauti; tarvitaanko möllerin kalanmaksaöljyä vai MITÄ IHMETTÄ???
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paikalliselta oireilta.
Tämä on joillekin todella kiusallinen, kipeä vaiva
talvikaudella.

Suosittelen käymään lääkärillä ja näyttämään sormia että voidaan atooppisuus ainakin neutralisoida pois.

Tietyt kosmeettiset voiteet, hajusteet ym. vain pahentavat atopiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvi kirjoitti:

Kun on sormenpäät koko ajan auki... Käytän laadukkaita voiteita ja erikoistuotteita; rasvaan ja öljyän. Onks tää joku keväinen puutostauti; tarvitaanko möllerin kalanmaksaöljyä vai MITÄ IHMETTÄ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu