Jos kyseessä on pettäjätyyppinen mies ja tapailee useita naisia: millainen nainen valikoituu seksikumppaniksi ja millainen ns. seurustelukumppaniksi? Kertokaa te, joilla kokemusta.
Millä perusteilla mies valitsee naiset eri rooleihin?
...
61176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"pettäjätyyppinen mies"
Voi jeesus..
Meinaatko tosissasi, että olisi tuollaisia miehiä, jotka tietoisesti valitsisivat naisia eri rooleihin elämässään? Minusta tuo suoraan sanottuna kuulostaa tosi hassulta.
Mutta sen minä tiedän, että on vaimoksi kelpaamattomia naisystäviä ja naisystäväksi kelpaamattomia panoja. Mutta pitääkö niitäkään päällekkäin pitää? Eiköhän ylensä käy niin, että ensin ihastutaan ja aletaan seurustella. Aika tuo arjen ja tylsyyden. Sen jälkeen sitten virkistäydytään vieraissa. Ei siksi, että olisi valikoitu petettäväksi sopiva seurustelukumppani.
Siis onhan tuo tullut vastaan miljoonassa eri yhteydessä et toiset naiset on vaimomatskua ja toiset muuta käyttöä varten.
Mistähän mahtaa johtua, että suurimmasta osasta naisia tulee elämänsä aikana sekä vaimoja, että äitejä? Jopa niistä aikuispissiksistä, joiden ei pitänyt vaimomatskua olla.
Joku voi olla yhdelle yhtä ja toiselle toista, vai mitä? Niitä "koko kylän nussimia ja kellekään vaimoksi kelpaamattomia" kun taitaa olla enempi täällä netissä kuin oikeassa elämässä.
ja onhan se kulttuurisidonnaistakin, joissakin mestoissa paneskellaan ristiinrastiin ilman että siinä on mitään vikaa ja sitten taas esim. Italiassa on vieläkin vallalla se "madonna"-huora- ajattelu.
ulkonäöllä ei niin suurta merkitystä, mikäli tarpeeksi löytyy pussipaineita.
Mutaman kerran vienyt lankomiehiä illanistujaisiin, heille riitti kun nainen nääytti vihreää valoa.
Ulkonäköön eivät erityisemmin kiinnittäneet huomiota.