Varoitan kaikkia nuoria 16-20 v naisia sekaantumasta aikuisiin yli 30 vuotiaisiin miehiin. Netissä liikkuu kaikenmaailman "varakkaita, koulutettuja ja urheilullisia" miehiä, jotka ylistää tyttöjen ulkonäköä je kehuvat naista älykkääksi, erilaiseksi, kypsäksi ym. Miehet lupailevat kevyttä hauskanpitoa luksus puitteissa. Varmastikaan monella ei ole ihan puhtaat jauhot pussissa. Pahimmillaan miehellä on kattava lista lukuisista tytöistä, jossa selviää puhelinnumerot, kuvat, osoitteet, kuppikoko, mieskokemus ym. Tälläisen miehen lupaukset ovat tyhjiä. Mies pyörittää tyttörinkiä niin kauan kun rahkeet riittävät. On valitettavaa, että nuoret ala-ikäiset tytöt lähtevät leikkiin niin helposti mukaan, koska mies on taitava puheissaan ja vaikuttaa liian lupaavalta. Hän ei helposti paljasta heikkouksiaan ja osaa vedättää varsinkin kokemattomia ja tietämättömiä nuoria naisia. Kaikki voi alkaa siitä kun mies kysyy voiko soittaa tytölle. Yhtäkkiä juttelusta tulee tapa ja mies tulee hyvin läheiseksi. Miehiä on erilaisia, mutta päämäärä sama, he käyttävät tyttöjä tyydyttääkseen omia erilaisia tarpeitaan. Tälläinen mies on varmasti aluksi erittäin hurmaava ja huomaavainen. Oma lukunsa on tietty vielä häiriköt ja seksinostajat. Jotkut saattavat alkaa uhkailemaan ja vaatimaan lisää, oli sitten kyse kuvista, web-kamera "keskusteluista", mistä vaan. Tälläisille tyypeille ei tule antaa mitään!
Mutta kannattaa pitää silmät auki, eikä olla niin sinisilmäinen. Hälytyskellojen pitäisi soida yleensäkin viim. siinä vaiheessa kun täysin aikuinen mies hakee seuraa ala-ikäisistä tai juuri täysi-ikäiseksi tulleista tytöistä! Sellainen mies kannattaa suosiolla skipata. :)
Nettideittien ja chattien sekopäät
1
927
Vastaukset
- stinga7
Otsikko kertokoon puolestaan.
Oon vaan huomannu, jonkin aikaa täällä, näitä sivuja katellessa, et kaiken näkösiä ja kokosia mahtuu joukkoon... Niinkun ylipäänsä muutenkin.
Terve järki terveessä ihmisessä (meinasin sanoo ruumiissa), mut, tosiasiahan näyttää olevan, et kyllä suurin osa on ns. onnenonkijoita, joillei muuta mielessä, kun se mitä jalkovälissä toimii, tai sitten ei. Surullista kyllä.
Samaa mieltä, et kannattaa pitää varansa ja ottaa se pesäpalllomaila tai mikä tahansa mukaan ekoille treffeillle, voihan sitä kauniisti pyytää kanssakumppanin laittamaan vaikka munasuojat päälleen, niin ei tuu mitään yllätyksiä sit jälkeenpäin:).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964764Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1042210Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621236- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4851038