KOMPLIKAATIOITA LIPOLYYSISTÄ

Miten sinulla nyt sujuu, onko patti jo pienentynyt?? Itsekin harkitsen vakavasti menoa, mutta hieman pelottaa josko tulee jotain komplikaatiota.
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000196&posting=22000000033234188
6848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Patit poskissa olivat, mutta nyt niitä ei ole enään.Vielähän ei ole kulunut kuin vähän päälle 1 kk, joten tulos voi vielä parantua.Ei huvita mennä toiseen käsittelyyn samalle alueelle.On kuitenkin ollut hieman huonoa oloa päänsärkyä ym, mutta siihen olen ottanut aspiriinia, sehän ohentaa verta? Nyt on täällä Saksassa puhuttu ultraschall-käsittelystä(mikä on suom.nimi? koneelle, jota käytetään iholla geleen kanssa ja monitorista näkyy ihmisen sisäpuolisia osia?). Sillä yksinomaan voi kuulemma poistaa rasvakertymiä, näin ohjelman, missä poistettiin keskivartalorasvoja n. 5-8 cm vyötäröltä, kestää tunnin.

Äänestä

  • terttu kirjoitti:

    että laite olisi niin uusi. Käsitin televisio-ohjelmasta Saksassa, että se olisi sama laite, jolla aikaisemmin on katsottu sisuksia. Näytti samalta ja lääkäri käytti geleetä iholla käsitellessään (piti suurimmaksi osaksi paikoillaan, kone liikkui vain vähän).

    Äänestä

Tällä palstalla on kirjoiteltu helmikuun aikana tehdyistä lipolyysihoidoista tehtynä eri vartalon ja kasvojen alueille. Olisin ollut kiinnostunut kuulemaan tämänhetkisistä näkymistä - aikaahan on nyt kulunut ainakin kohtuulliset 3-5 viikkoa. Onko ollut näkyviä tuloksia, komplikaatioita tms.. Asia jäi sikäli kiinnostamaan, että kyseiset kirjoittajat ovat hävinneet palstoilta. Voiko hiljaisuutta pitää pahaenteisenä? Kokemuksia?

Itse olin helmikuun lopussa lipolyysissä niskapahkan alueelta. Pistoksia lienee annettu n. ampullisen verran eli ehkä 10 kpl. Nyt kun katselen itseänä peilistä maisemat eivät ole juuri muuttuneet, sikaniska mikä sikaniska. Olenko siis tullut huijatuksi, pyydän, kertokaa omista kokemuksistanne.

Huomenna olisi tilattuna aika uusintakäyntiin, mutta usko on jotenkin hiipunut, eli mietin vielä tarkoin tämän yön. En viitsisi ihan uskonasioista maksaa. Jos vielä terveyskin menee niillä kemikaaleilla....

Äänestä
  • Itse kävin joskus myös injektio lipossa.
    Kokemukseni mukaan se toimii eri vartalon alueilla eri tavoin. Pehmeä rasva-alue poistuu helpommin.
    Esim. niskassa on varmasti muutakin kuin rasvaa verrattuna vatsaan.
    Minulla vatsassa toimi , mutta selässä olevat liivin alla pullistelevat siivekkeet ei juurikaan muuttuneet useamman hoitokerran jälkeen. Lopulta otin selkään perinteisen rasvaimun.

    Äänestä

Katselin että jotkut ovat käyneet lipolyysissä, olkaa varovaisia, sillä lääkelaitos ei edelleenkään ole antanut lupaa ko. lääkkeelle. Mitä teihin mahdetaan pistää? tiedättekö ollenkaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menossa ? kirjoitti:

Miten sinulla nyt sujuu, onko patti jo pienentynyt?? Itsekin harkitsen vakavasti menoa, mutta hieman pelottaa josko tulee jotain komplikaatiota.
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000196&posting=22000000033234188

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu