Tämä nainen sai minut ihastumaan itseensä niin voimakkaasti, että nyt on varmaan terapian paikka itselleni..
Hän alkoi muutama viikko sitten sanomaan ettei ole varma pystyykö suhteeseen masennuksensa/ahdistuksensa vuoksi koska jostain syystä tulee kuulema niin paha olo kun päästää toisen lähelleen. Minä kuitenkin elin toivossa että tulevaisuus on valoisa meille ja koitin olla ihminen jolle voi kertoa asiat ja avautua.
Mutta naisen käytös alkoi muuttua ja minulle alkoi tulla koko ajan vain pahempi olo koska aloin varmistua naisen käytöksestä että suhde ei tule onnistumaan. Satuimme lähtemään baariin yhtäaikaa ja siellä juttelimme ja hän sanoi että ei vaan pysty, koska on niin paha olla. Että pystyy antamaan minulle vain ystävyyttä.
Olemme edelleen tapailleet samaan tapaan miltei kuin ennen mutta nainen torjuu välillä aina minun antaman läheisyyden ja minuun sattuu niin .,erkeleesti. Näen kuitenkin naisesta että hän ajattelee minua, mutta hän yrittää vaan olla myöntämättä asiaa itselleen. Seksiäkin olemme edelleen harrastaneet.
Olen tottunut pettymyksiin mutta tämä tuntuu aivan erilaiselta. En ole pystynyt mihinkään arkisiin tekemisiin.. Tämänkin päivän maannut vain selälläni pedissä ja miettinyt naista. Hän vaan tuntuu minulle niin oikealta että......... tai noh sama kait tuo on vaan myöntää että tunnen elämässäni ensimmäistä kertaa rakkautta. En tiedä mitä tekisin.. lamaantunut olen. Miehisyyden rippeet kadonneet ja tilalle paljastunut pikku-poika joka on aivan sekaisin...
Armoton ihastuminen
5
1006
Vastaukset
- *****
mutta naisena. Vain sillä erotuksella, että olen vain yksin tunteitteni kanssa. Vaan se on vienyt minut niin kärsimykseen, että kestämistä on. En halua ajatella edes enää.
- M85...
Jeps... Kait se pitää lähteä laastarin hakuun. Vaikka edelleen ollaan pidetty tyttösen kanssa yhteyttä samalla tavalla kuin ennenkin. Mutta riipiii tunteita niin paljon että näin tuopillisen jälkeen jo moraali häviää ja eikun yhdenillan juttua hakemaan..
- sisältä rikki
tuskaa täälläkin En tidä minäkään miten tästä selviää. Jokainen päivä on yhtä kärsimystä ja taistelua arkipäivän asioista. Teki mitä tahansa niin toinen on mielessä aina.Tiedän itsekin etten voi koskaan toista saada omaksi. Miksi elämä ei voisi tosiaan olla joskus niinkuin haluaa.Toinen kun vie ns. jalat alta ja on ensi tapaamisesta lähtien kuin olisi tuntenut aina. Ikuisesti arpena sydämessä,muistona sielussa.
- Nimetön
Samahomma tapahtu itsellenikin muutama kuukausisitten..luulin että voin auttaa masentunutta ja me oltais kyl oikeesti sovittu mahottoman hyvin yhtee... vaa ei nii ei.. No nykyään miehellä on jo uusi nainen. Että sellasta.. Yritäppä siinä sitten uskoa kaikkea paskaa mitä kuulin.
- ihastunut nainen
Näin ihastuin minäkin joku kuukausi sitten, onnen huumaa riitti. Olin kuin pilvissä, suorastaan terapia tarpeessa. Pitkän hiljaiselon jälkeen tunsin vahvaa rakkautta, intohimoa miestä kohtaan. Aloite vielä tuli tältä mieheltä, vei jalat altani. Ja nyt, en saa häneen yhteyttä mitenkään. En pysty keskittymään kunnolla, ja uusi työprojekti tehtävänä. Raportit annettavana yms. Ajattelen vain häntä, pelkään menettäväni hänet vaikkei hän tosin koskaan omani ollutkaan. Paniikki ja epätoivo iskee, masennus samoin. Tiedän että hänellä on tunteita mua kohtaan, ei ehkä uskalla edetä tai mitä lie. Kun ei pääse edes juttelemaan!!Selvittämään välejä!Mua vaivaa ja sattuu sisälle niin valtavasti, olen purskahtaa itkuun milloin vaan.
Ymmärrän sinun tunteita ja tilannetta M85, kärsin samanlailla. Yritetään silti punnertaa eteenpäin, kyllä kevät meillekin koittaa..Voimia sulle!
Toisilta viisailta vois saada neuvoja, asiallisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507961Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662248Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322149- 1451716
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251231Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511230Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991118Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65840Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58768Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7737