Iltalehden toimittajalta on saatu viesti. Eroakirkosta-juttu, jonka piti olla pääsiäisnumerossa, tulee "viikon päästä lauantaina". Oletettavasti se nyt tarkoittaa tästä viikkoa ja päivää eteenpäin.
IL-juttu: lauantai, vaan mikä niistä?
6
591
Vastaukset
- ...
Toivotaan että se ilmestyy ensi viikolla. Onhan tässä kohta kymppi mennyt hukkaan noita lehtiä ostellessa :-)
- Röllix-49
Vaikka onkin frustroivaa odottaa hyvää, niin ehkä on vain hyvä, että nämä mukavat jutut eivät tule liian lähellä toisiaan.
"Aihe" pysyy mukavasti esillä! - on ostanut
koko jutun Iltalehdeltä. Tulee parempi olo kuin ei sellaista saastaa enää koskaan julkaista.
- Hervander
kotiinpäin.tänäänkin oli ammulehdessä lässytys kuin kirkosta eroaminen on yhtä kuin huono-osaisten heittäminen kadulle pakkaseen.jos ei perustelujen taso tosta parane, kirkon työntekijät voi vetää vitun päähänsä ja painua sinne helvettiinsä.
- työntekijänsä
Hervander kirjoitti:
kotiinpäin.tänäänkin oli ammulehdessä lässytys kuin kirkosta eroaminen on yhtä kuin huono-osaisten heittäminen kadulle pakkaseen.jos ei perustelujen taso tosta parane, kirkon työntekijät voi vetää vitun päähänsä ja painua sinne helvettiinsä.
kirkko irtisanoo ensimmäiseksi ja ylipapit saavat jatkaa keskinäistä kiistelyään. Kun kirkolta rahat loppuvat, noille tärkeille Jumalan sijaisille maksetaan palkat verovaroista.
- Atte Ateisti
SKS:n kulttuurilehti Hiidenkivi kirjoitti ihan mallikkaasti viime viikolla ateismista, uskonnosta nyky-Suomessa jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30626