Omat kokemukseni deittipalstalta ovat varsin negatiiviset mutta viimeisin tapaus on kieltämättä aivan pohjanoteeraus. Profiilini oli ehtinyt olemaan palstalla noin muutaman kuukauden kunnes eräs 19-vuotias nainen otti innokkaasti yhteyttä. Aluksi en pahemmin lämmennyt hänen mukavista viesteistään, johtuen noin 300km:n välimatkasta, mutta nainen jatkoi innokkaasti viestittelyä ja vakuutteli kuinka vaikutan täysin unelmalta hänelle. Olimme molemmat liikkeellä tositarkoituksella.
Lopulta taivuin ja ajattelin hänen olevan todella mukava ja asiallinen tyttö. Hän halusi heti välttämättä vaihtaa numeroa tämän jälkeen.
Sen jälkeen tekstailimme muutaman viikon todella tiheään, kunnes otin puheeksi mahdollisen tapaamisen. Nainen innostui ajatuksesta, mutta vaati ehtona minua poistamaan profiilini ja keskittymään täysin häneen siihen asti.
Sovimme sitovasti tapaavamme viikon päästä perjantaina hänen luonaan. Kuitenkin ei mennyt kuin seuraavaan päivään saakka, kun nainen alkoi epäilemään ja syyttelemään minua valehtelusta aiheetta. Seuraavien päivien aikana hän alkoi syyttelemään minua kaikesta mahdollisesta pahasta, perustaen väitteensä sille, että "kaikki miehet ovat samanlaisia valehtelevia kusipäitä".
Pari päivää ennen tapaamista hän otti esille ettei sittenkään olisi valmis tapaamaan, koska hän on luonnostaan ujo ja pelkää minun olevan jonkin sortin "raiskaaja tai murhaaja". Yritin kaikin voimin saada häntä luottamaan minuun mutta turhaan, lopulta kuitenkin sovimme uuden päivän seuraavalle viikonlopulle, jotta hän saisi aikaa rauhoittua ja tottua ajatukseen tapaamisesta.
Lopulta päivää ennen tapaamista paljastuukin, että hän ei asu todellakaan siellä missä on väittänyt, hän on savullinen vaikka esiintyi savuttomana, hän on valehdellut ikänsä muutamaa vuotta ylöspäin.
Lopulta tapaamispäivänä yritän ottaa häneen yhteyttä mutta turhaan. Viimein tulee tekstarilla selitys, että hän on juonut itsensä aivan sekavaan tilaan, eikä näin ollen pystyisi tapaamaan. Vaikka nainen oli väittänyt profiilissaan olleen absolutisti...
Lopulta hän ilmoittaa ettei halua olla enään missään tekemisissä, koska olen kuulemma liian 'painostava' ja aiheutan hänelle muka liikaa 'stressiä' tapaamisesta.
Kyseessä vaikuttaa olevan täysin huomionkipeä nainen. En voi käsittää miten joku edes kehtaa harrastaa moista...
Täydellinen pohjanoteeraus
8
2700
Vastaukset
- M~29
Joo-o, näitä naisia täällä riittää. Kannattaa aina ottaa varauksella nämä. Tällaset suuret välimatkat ja jos nainen osoittautuu yhooksi niin kannattaa miettiä varsinkin, jos tällä on pieniä kersoja ja näyttää siltä, että ne ovat vähänkin mustasukkaisilta niin kannattaa pysyä erossa, koska skeidaa saat niskaan ja paljon, jos huonosti käy.
- Adult
Käytät tästä naispuolisesta tapauksesta sanaa "nainen", vaikka tarinasi perusteella iäksi osoittautui 17v. Ja senikäinenhän on täysin kypsymätön kakara. Ja alaikäinen. Silti olit innokas jatkamaan tutustumista. Just joo.
- mielipiteeni on
että yritä etsiä kumppani jostain muualta kuin näiltä nettitreffeiltä eli "oikeasta elämästä". Olet niin nuori vielä, että sinun ikäisesi ei tarvitsisi kokea tätä kaikkea pettymystä mitä näiltäkin S24:n sivuilta eteen voi tulla. Niin paljon täällä kaikenlaisia pettureita liikkeellä...
Tai nauttisit elämästä nuorena ja vapaana, kyllä se kiva tyttö sinullekin jostain muualta vielä eteen ehtii tulla :) - ....
Aina vähän epäilyttää jos vastapuoli tuntuu yli-innokkaalta. Ei koskaan tiedä mitä sitten on tulossa.
- nimimerkki.
Kerrohan vielä hänen nimimerkkinsä.
- ---
17v on teini, ei nainen ihan, eikä tuo henkilö ollut kovin kypsä vielä. En ymmärrä etkö itse hokannut?
- lisbethi ..
pettymys..Monikin hakee jotain ihan muuta ja tarttuu tilaisuuteen sitten.
Nuoret naiset ja vanhemmat miehet hyväksi käyttö on molemminpuolista:-(.Olkoon..tää taitaa sulkee profiilin ja livennä alkaa tavata komeempia uroita on ainakin järki päässä ja niitähän piisaa mutta vain yhden haluun.
Teeppä sinäkin se!jossain baarin nurkassa on elämäsi nainen todella!tää on ajan hukkaa muutenkin.Liikkuu ja menee senkin edestä mitä koneella iltasin istuu.Työaikana kun meillä ei kerkee koneella olla!- M 23v
Tarina päättyi eilen. Sain likalta lopulta puristettua totuuden ulos. Summa summarum, nainen tai tässä tapauksessa teinityttö on seurustellut kaiken aikaa miehen kanssa, joka on tälläkin haavaa intissä. Tosiasiassa likka haki vain lohduttajaa ja mahdollista hellyyttä. Tapaamisemme peruuntuivat, koska hänen poikaystävänsä päätti tulla visiitille molempina viikonloppuina.
Tunnen oloni aivan helvetin loukatuksi ja hyväksikäytetyksi. Tästä menee hetki ennenkuin jaksaa taas onnellisena jatkaa elämää eteenpäin. Taidan tosiaan ottaa vinkeistä oppia ja jättää nettideittailut tähän pisteeseen.
Naisen nimimerkki oli 'Hellogoodbye' mutta nähtävästi se on pyyhitty pois palvelusta..
Hyvää illanjatkoa kaikille osallistuneille
T: Jori
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507964Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662254Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322161- 1451725
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251237Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511231Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1021123Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65841Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58776Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7742