vertaile ennenkuin ostat

Inchape vantaa kaivokselassa on varsinainen kuset...antaa monta tonnia huonomman tarjouksen kuin muut.
Kannattaa käydä monissa liikeissä.
Itse en kyllä kyseisessä liikeessä enää asioi.
91187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ne puusilmät lopu,,siksi tämäkin liike elää vielä...

Äänestä

Antaa huonomman tarjouksen kuin muut...

So what.

Osta sieltä mistä saat mielestäsi parhaan kaupan.

Ja se hyvityshintahan on tärkein, ei ostettavan hinta eikä laatu...

Äänestä

Pyysit tuulipuku-corollastasi liikaa tai oletit saavasi sen mitä nettiautossa siitä pyydät.

Äänestä

Hyvitys riippuu paikasta, liikkeestä, vaihdokistasi ja mihin olet vaihtamassa.
Uusissa autoissa on tinkivara erilainen ja se sitten näkyy vaihtotilanteessa hyvityksessä.

Eli eikun kiertämään kauppoja.

Äänestä

Niillä saattoi olla tarjoamaasi mallia ennestään liiankin monta varastossa. Ei niitä silloin haluta lisää kun entisetkään eivät mene kaupaksi. Onneksi meillä vallitsee kapitalismi ja autoliikkeitä on enemmän kuin yksi. Mene sinne missä saat monta tonnia paremman tarjouksen.

Äänestä

jos saisit jokaisesta liikkeestä saman hyvitystarjouksen? Ole iloinen että markkinatalous toimii ja voit tehdä itse valintasi oman makusi mukaan.

Äänestä

on niin että vain vanhan auton hyvityksellä on merkitystä. Välirahalla ei ole mitään merkitystä autokaupassa. Hyvä te amatöörit.

Äänestä

Olen vaihtamassa -05 autoani (merkkiä en kerro että ei kukaan ala haukkumaan mitään merkkiä) uuteen diisseliin. Asun keskisuomessa. Kyselyjen perusteella auto kannattaa ostaa pohjoisemmasta. Ero etelän ja pohjoisen välillä (siis vaihdokin hyvitys, uusi samanhintainen kaikilla) oli 4300€. Joten suunta on pohjoiseen autonhakuun.

Äänestä
  • Niin tällä otsikolla oli tarkoitus siis kannustaa näkemään hieman vaivaa auton etsimiseen.
    Tyhmä ei ole se joka pyytää vaan se joka maksaa :-)
    No sain muualta about 2000€ paremman hyvityksen, joten olen hyvin tyytyväinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaskjok kirjoitti:

Inchape vantaa kaivokselassa on varsinainen kuset...antaa monta tonnia huonomman tarjouksen kuin muut.
Kannattaa käydä monissa liikeissä.
Itse en kyllä kyseisessä liikeessä enää asioi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu